Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ostatnio zaczął mnie intrygować system Hands free. W moim aucie na klamkach od drzwi są guziki do tego jest i również jakiś ciemny plastik czyli pewnie ta fotokomórka pod klamką, guzik jest również na klapie bagażnika w środku znaczka. Niestety żaden z nich nie działa. Przeczytałem też ze w auta z tym systemem można odpalić bez używania karty ( wystarczy że będzie w pobliżu). Mój niestety nie odpala i wyświetla się "Card not detected". W tym momencie zgłupiałem i nie wiem co o tym myśleć, szukałem info na ten temat na forach ale nic takiego nie znalazłem. Jeśli macie jakąś wiedzę o co może tu chodzić lub jak jeszcze można sprawdzić czy ten system jest w tym aucie czy też posiadacie link do czegokolwiek pomocnego byłbym wdzięczny bo pokochałem to autko staram się ogarnąć by było idealne lecz jestem strachliwy i boje się, że trafiłem na jakiegoś składaka. Proszę pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że raczej system miał (nikt przecież nie wymieniał wszystkich klamek itd). Raczej były problemy z modułem komfortu i ktoś go wymienił i nie zaprogramował, albo kupił newłaściwy. Albo nie było karty i aby było taniej dorobili kartę bez systemu HF. Dlatego pytałem czy ma tak od zakupu. Właśnie, jeszcze jedno pytanie, ile masz kart do samochodu?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia CLIPem czy masz włączony system HF oraz do sprawdzeniu na czytniku czy posiadana karta jest na transponderze PCF7943.

W 100% przypadków jakie trafiły do mnie a było ich conajmniej 7-8szt zawsze była sytuacja taka, że do auta była dorobiona po taniości karta bez HF i tym samym pozbawiono auto tej funkcji. W takiej sytuacji można dopisać kartę HF i system będzie działał.

 

Jak Ci się chce do Wawy z tym przyjechać to wpadaj, ogarniemy. Mam komplet sprzętu i czyste karty HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!