Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wizualna ocena paska rozrządu.


qorzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu stałem się posiadaczem Scenica dci z 100% pewnym przebiegiem 150 tys km. Niestety ktoś "pożyczył" książkę serwisową i teraz mam dylemat czy zmieniać rozrząd... Wiem że to poważna sprawa, ale koszty wymiany też niemałe. Po ściągnięciu osłony na pasku są jeszcze wyraźnie widoczne oznaczenia. Czy ktoś wie ile one się utrzymują? Z góry dziękuję za cenne rady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj... to nie są straszne koszty, góra 1000 zł. Paski w renówkach bezpiecznie jest zmieniać co 60 tyś. km

 

Generalnie planując zakup auta trzeba doliczyć duży serwis zaraz po zakupie, bez tego nie ma co kupować bo zaraz będą jaja <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten problem. Zmieniać czy nie...

Wizualnie pasek jest jak nowy, napisy widoczne itd.

Z tytułu akcji Wiosna w Renault odbyłem prawie darmowy przegląd i poruszyłem temat paska.

W serwisie powiedziano że w DCI pasek zmieniamy co 120tys/km lub 5 lat.

W dti paski zmienia sie co 75tys.km. Słowa serwisantów renault.

Jesli wiec nie masz gotówki możesz troszeczke poczekać, dlaczego:

- 150000km=120000km+30000km

- 2008r=2000r+5lat+3lata

 

a gdyby sie uprzeć ze w renówkach zmieniać pasek co 60tys.km (lub 75tys.km) to:

150000=2x60tys.km+30tys.km (150000=2x75000km wiec tu istnieje niepewność)

 

Może jakiś lepszy mechanik samochodowy mógłby rzucic okiem jak wygląda pasek.

Oszczędności jedno i strach a z drugiej strony spokojna głowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniaj, człowieku!

Kupilem Sceniczka i myśle sobie: "wymienię filtry, płyny, a z rozrządem zaczekam jeszcze miesiąc - przecież sie tak zaraz nie zerwie".

Zerwał się ... 1600 zł ... Miałem szczęście że tylko tyle

Moje przygody :shock: opisałem >>>TUTAJ<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO i niestety, ale w bazie mają tylko naprawy gwarancyjne. Informacje na temat serwisu pogwarancyjnego udziela tylko ASO w którym były one wykonywane. Więc jako że samochód przyjechał z Francji - temat upadł. Podjadę jeszcze do mechanika od renówek żeby zerknął na ten pasek, ale chyba przychylam się ku wymianie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena na oko.. na oko to chłop w szpitalu umarł. Nie jesteś w stanie określić stopnia zużycia paska rozrządu "na oko". Jesli pasek jest spękany to pęknięcia będziesz widział dopiero po zdjęciu paska i wywinięciu go w przeciwna stronę. Uważam,że jeśli nie masz 100% pewności co do serwisowej przeszłości autka ( 90% przypadków) to powinienneś wymienić w pierwszej kolejności kompletny rozrząd. Ja wychodze z takiego założenia... Jesli mam konkretna kwotę na samochód np. 20tys to szukam autka za ok 19tys i resztę przeznaczam na podstawowe wymiany elementów eksploatacyjnych i na rejestrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle nie ma sie nad czym zatanawiać - jak pisze sign, zmieniaj i będziesz wiedział że jest ok - przekonać kogoś komu nie pękł nigdy pasek jest trudno, za to jak Ci już pęknie, będziesz mniej więcej takim orędownikiem jak my <ok>

Mi w poprzednim aucie pękł (kosztowało pare groszy, a auto nie było już takie same) i jak kupiłem megane to mimo przebiegu 50tys (ale 7lat) rozrząd poszedł do wymiany.

I jest spokój :(

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!