Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierówna praca po odpaleniu na zimnym silniku 2.0 dci


escape9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od trzech dni mam problem ze swoją megane. Silnik jak w opisie 2.0 dci 150km KM.

Samochód pali po nocy bez problemów, lecz po kilku/kilkunastu sekundach zaczyna nierówno pracować, jak gdyby nie palił dobrze 1 cylinder.

Po lekkim dodaniu gazu na 1.400 obrotów przez ok. 30 sek silnik zaczyna pracować lepiej, następnie wraca do normy. Podczas takiego falowania z tłumika wydostaje się dużo pary/białego dymu, smród spalin gryzący w oczy.

Przypadłość pojawiała się przez ostatnich 3 dni duże spadki temperatury w nocy.

Po rozgrzaniu problemu nie ma. Po odpaleniu po 1-2 godzinach na mrozie również problem nie występuje.

Dodam, że silnik ma moc, nie kopci.

Kolega z forum djteo dał mi jedną podpowiedź by sprawdzić świece żarowe.

Podobno te świece pracują po odpaleniu silnika i również dogrzewają.

Sprawdzę je w najbliższym czasie miernikiem.

 

Czeka mnie podpięcie clipa, do tego czasu jakieś wskazówki, ktoś miał podobny problem.

 

Dodam jeszcze, że filtr paliwa wymieniony wczoraj, auto tankowane na bp lub shell.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ale uszkodzona turbina dym na biało.

U mnie jest to para, jeżeli jest dym to niewiele. Dziś rano po odpaleniu problemu nie było.

Nie liczę że magicznie problem znikł i się nie powtórzy.

Turbina ma przebieg ok 95 tys. Poprzednia padła została wymieniona w ASO.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-2010, mam pytanie, na jakiej podstawie stwierdziłeś, że to wina turbiny? Pytam z ciekawości, bo jak dla mnie, w tym przypadku turbo w żaden sposób nie jest związane z opisanym problemem.

Piszesz ludziom, żeby sprawdzali najbardziej kosztowne sprawy, często niezwiązane z usterką - czy to ma sens?

 

escape9, ja również bym obstawiał na początek świecę żarową. Filtr paliwa można już wykluczyć bo wymieniłeś, jedynie można sprawdzić, czy szczelne są przewody paliwowe i czy nie dostaje się powietrze do paliwa (spójrz tylko na wężyki, jak nie ma w nich piany lub bąbelków to nic nie rób ).

Inna sprawa to taka, że jak to nie będzie świeca żarowa, to bym zmienił paliwo na zwykłego diesla, z innej stacji, żeby wykluczyć wpływ paliwa.

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel wymieniał turbinę. Powodu nie znam. Dostałem fakturę z aso za wymianę turbo przy kupnie megane.

Clip pokaże problemy z turbo czy należy diagnozować mechanicznie. Sprawdzić stan wirnika, czy ma luzy?

Dziś może uda się sprawdzić świece miernikiem.

Nie udało się sprawdzić ale wrócę do tego w weekend.

Edytowane przez escape9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ludziom, żeby sprawdzali najbardziej kosztowne sprawy, często niezwiązane z usterką - czy to ma sens?

 

Szanowny Kolego ;

 

napisałem ; Masz turbinę do roboty - pierwsze objawy. Sprawdź odmę i przewody olejowe zasilające turbinę

 

Gdzie tu widzisz kosztowne sprawy ??? nie wspominając "" często niezwiązane z usterką - czy to ma sens? ""

- może jakieś przykłady a nie tak gołosłownie - proszę .

 

 

-Trzeba wg.mnie wizualnie sprawdzić turbinę od strony przede wszystkim wylotu, czy nie ma śladów delikatnego puszczania oleju,luzu wirnika, ( escape9 napisał ; Podczas takiego falowania z tłumika wydostaje się dużo pary/białego dymu, smród spalin gryzący w oczy )

 

-Sprawdzić wizualnie i manualnie odmę całościowo ( czy nie zaolejona, stan membrany, drożność przewodów ) i przewody olejowe (szczelność, stan ) zasilające turbinę w olej

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w świece. U mnie jedna zgłasza błąd, tak jakby nie grzała, albo nie dogrzewała. Teraz jak paliłem przy -18 to podobnie się zachowywał. Że pali bez problemu i problem tylko ujawnia się przy bardzo niskich, minusowych temperaturach, na ten moment go olałem. Mało jeżdżę samochodem, więc póki nie spadnie do -5 to go po prostu nie katuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-2010 właśnie ja nie jestem gołosłowny. Piszesz, że "turbina jest do roboty" czyli co, wymiana turbo na nowe, czy regeneracja? A może sprawdzenie przewodów do turbiny oznacza dla Ciebie "turbinę do roboty"? Przewody roprowadzające olej do turbo to nie jest turbina. Poza tym, gdyby ciekły przewody do turbo, to auto by kopciło na biało? Nie, po prostu silnik byłby zalany olejem i również poziom oleju by się obniżał. Kolejna sprawa, nawet gdyby turbo puszczało olej, to raczej byłby to dym niebieski, a nie biały. Nikt tu nie pisał o ubytku oleju, tylko o przerywaniu po odpaleniu.

Kolejna sprawa, przy obecnych temperaturach ten biały dym to najprawdopodobniej para wodna. Smród spalenizny to dla mnie normalna sprawa, w końcu to spaliny i czym mają pachnieć? Fiołkami? Podejrzewam, że nawet jak silnik się rozgrzeje to śmierdzi gryzącym zapachem, wszystkie moje auta "smrodziły" gryzącym zapachem, diesle, diesle z fapem, benzyny, benzyny z gazem, żaden nie chciał pachnieć perfumami Chanel.

Gdyby to był objaw, który nie ustaje i silnik przerywa cały czas i wtedy mamy wyraźny biały dym, to wtedy można podejrzewać uszczelkę pod głowicą. Ale nie, tutaj objaw ustaje już po 30sekundach, auto nie traci mocy, jak się rozgrzeje to jest ok. Czy takie objawy wskazują na turbo do roboty? Wg mnie nie.

Niedrożne przewody, problemy z odmą to raczej charakterystyczne przypadłości 1,9 120KM, ale nie 2,0, który jest konstrukcyjnie zupełnie inną jednostką.

 

Turbo diesle mają to do siebie, że nawet przy niewielkich przebiegach zaczynają "cieknąć" na przewodach od i do IC. Nie oznacza to, że turbo jest złomowe, tylko po prostu tak jest, w przewodach tworzy się film olejowy i nikt z tym nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clipa nie mam, mam ELM327. Teraz jak jest na plusie, to odgłos taki trwał 1s. Moim zdaniem ewidentnie ta świeca nie dogrzewa, ale jak pisałem, nie używam auta na co dzień i temat olewam, bo pon. -10 w roku mamy tylko kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Do jakich wniosków dochodzą niektórzy gdy ;

-Po odpaleniu przez chwilę dymi na biało-błękitnie (zapach spalin- tamten nie dymił), po nocy i po paru godzinach postoju.

Olej i płyn chłodzenia bez wyraźnych zmian. diesel dymi po odpaleniu

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!