Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne chrobotanie, zgrzytanie


Rekomendowane odpowiedzi

A jakbyś posłuchał pod maską to jest jakaś różnica, może w którymś miejscu to słychać wyraźniej. Poproś kogoś o pomoc, niech dodaje gazu a Ty obsłuchaj silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Jutro pojadę do znajomego i przeglądniemy silnik, dam znać co i jak, jakby ktoś miał jakieś sugestie byłbym wdzięczny.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linkach nagrany dźwięk.

Mój odnośnik

Mój odnośnik

mam to samo pojawia się na zimnym silniku jak się rozgrzeje to cichnie .

zaczyna się w okolicach 1700 obrotów powyżej 2000 cichnie. przy dodawaniu gazu

słychać jakby rezonowała jakaś blacha przy zdejmowaniu nogi z gazu pojawia się wycie.

czy to jakaś rolka czy łożysko.odgłosy słychać na postoju i w czasie jazdy. co je łączy to

pojawianie się w określonym zakresie obrotów i na zimnym silniku.chociaż cichnie nie w tych samych temperaturach.

dodam jeszcze ,że dźwięk dochodzi z prawego przodu i bardziej go słychać w środku samochodu.

nie wiem co to może być ,a znając mechaniorów to zechcą wymieniać pół samochodu.

wkurza to niemiłosiernie tym bardziej ,że mam ją od miesiąca .poza tym furka ok.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, pkt.6

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko na kole alternatora albo na klimie sprawdzałeś. może to stamtąd ten dźwięk?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Mi tak kiedyś podobnie hałasowało, nasilało się jak załączałam dodatkowe obciążenie (ogrzewanie szyby, klima) i to było łożysko alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a ile mamy pasków w silniku, najlepiej będzie wszystkie po ściągać po kolei i sprawdzać, będzie można wyeliminować przyczyny, tylko teraz się ociepliło tzn. nie ma takich mrozów po -15, 20 i nie słychać już tak długo tego brzęczenia mocnego, będę musiał zostawić auto na dłużej blisko mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałem dźwięku w aucie autora tematu bo linki nie działają, ale wydaje mi się, że mam to samo.

Nagrałem ten dźwięk, ale na filmie go nie słychać bardzo wyraźnie.(

)

Czy ktoś potrafi zdiagnozować przyczynę? Występuje to jak już wcześniej było pisane na niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!