Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabo świecą przednie światła (soczewki)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam Renault Megane 2 z 2007 r.

Niedawno zakupiłem to auto.

W dzień wydawało się wszystko ok.

Ale jadąc w nocy była tragedia, przed autem ledwo co było cokolwiek widać.

Byłem na stacji diagnostycznej , pomyślałem że może są źle ustawione światła, ale okazało się że jest wszystko ok, światła są poprawnie ustawione.

Więc co to może być, że tak słabo świecą światła mijania, drogowe (długie) są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Po prostu soczewki, które są już "wypalone" tak świecą. To dotyczy nie tylko renówek ale większości samochodów. Sam temat przerabiałem. Czekać Cię będzie albo ich regeneracja albo wymiana lamp na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolegę. Mi robił i jazda w nocy wyraźnie się poprawiła.

Wcześniej jeździć 90 km/h to był strach, po regeneracji było dużo lepiej. Fakt, że Megany II nie są jakimś demonem pod względem oświetlenia drogi, a wręcz przeciwnie - jest z tym bardzo słabo - to jednak regeneracja sporo poprawiła bezpieczeństwo podróżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabierzesz się za reflektor, soczewki i odbłyśniki to polecam sprawdzić jeszcze stan kabli, kostek, itp. U mnie okazało się że po częściowej reanimacji instalacji można było jeszcze zostawić same lampy w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziś wymontowałem lampę z auta żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda.

Żarówka była poprawnie zamontowana.

Odkręciłem odbłyśnik od mocowań było przykręcona na 3 śruby torx.

Ale za żadne skarby nie jestem w stanie wyjąć tego odbłyśnika przez ten otwór z tyłu.

Jest ten odbłyśnik trochę większy.

I na różne sposoby, i na skosią i obracałem i nie chce wyjść.

Odbłyśnik z tą soczewką są jakby razem .

Zajżałem przez ten otwór po żarówce to wyraźnie widać że to wina odbłyśników, od środka są ciemne i wypalone w niektórych miejscach.

Może ktoś miał już z tym doczynienie i poradził sobie z tym.

Dodałem parę zdjęć lampy.

post-39213-0-29638800-1484413491_thumb.jpg

post-39213-0-04725900-1484413507_thumb.jpg

post-39213-0-01065400-1484413517_thumb.jpg

post-39213-0-80692600-1484413529_thumb.jpg

post-39213-0-46955700-1484413539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał już z tym doczynienie i poradził sobie z tym.

Nie chcę by to była reklama albo krypto reklama ale tymi sprawami zajmuje się kol. http://megane.com.pl/user/74218-peugeot20688/

Może spróbuj tego kontaktu..

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowe soczewki do tych megane II , lecz w tym tygodniu było tylu ludzi że poszło 12 kompletów ,

Nie sprzedaję ich hurtowo , ani osobno , to jest moje hobby, moja praca i montuję , aby nie było reklamy bo forum nie jest od tego , cena wraz z wymianą 360zł za komplet czy 2 szt , zapraszam , <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyjąć odbłyśnik, soczewkę i przysłonę ( mówię o H7 ) tylko trzeba czarny koszyk rozpołowić w środku reflektora i wyjąć elementy osobno. Z składaniem jest więcej zabawy ( dla wprawionych 30 minut ) robiłem tak wielokrotnie jak przekładałem przysłonę z ruchu lewostronnego na nasz.

Potem jak składałem to odbłyśnik, przysłonę i soczewkę włożyłem do jednej połówki koszyka ( wtedy idzie te cztery elementy włożyć delikatnie do reflektora ) potem wkładam drugą połówkę czarnego koszyka i w środku lampy to składam w całość. Pozostaje przykręcić trzema śrubkami ale wcześniej nakładam na składanie czarnego koszyka dosłownie odrobinę czarnego spoiwa na wysokości soczewki ( bo tam oryginalnie są kołki składane chyba na ciepło lub klejone i za każdym razem się urywają ).

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast regenerować te nieudane reflektory po lifcie, to zmieni je sobie na lepsze reflektory w wersji przedliftowej.

2 nowe reflektory w wersji przed liftem wyjdą taniej niż regeneracja starych.

Wymianę zrobisz sam, to nie jest trudne.

tu masz przykład ceny:

http://allegro.pl/reflektor-przedni-renault-megane-ii-2002-05-l-p-i6181473354.html

 

a jak chcesz mieć nowe reflektory po lifcie, to tu masz komplet za 491 zł.

 

http://allegro.pl/reflektor-przedni-renault-megane-ii-lift-06-l-p-i6646822869.html

 

Nowe, to zawsze lepsze niż regenerowane, bo i odbłyśniki są w idealnym stanie, szkła nie są porysowane itp.

a stare swoje reflektory to pewno w komplecie za np. 100 zł na allegro też sprzedasz . B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!