FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Problem z ustawieniem kierownicy na wprost - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Fluence I phI
Problem z ustawieniem kierownicy na wprost

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Teg 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Fluence
  • Silnik:1.5 dCi
  • Przebieg (tys.km):33

Napisano 11 styczeń 2017 - 03:45

Cześć.
Pacjent: Fluence 2015
Przebieg: 34 kkm
Silnik: 1.5 dCi
Opony: Nowe zimowe, letnie (bez różnicy)
Zbieżność: ustawiana 5 razy
Efekt: nie można ustawić zbieżności tak, żeby kierownica była na wprost. Odkąd ją mam (od roku) kierownica była lekko w lewo. Po wyregulowaniu zbieżności na drążkach "na wprost", była za bardzo w prawo... Regulowaliśmy to (dobry polecany zakład) 5 razy i tak: 2 razy była za bardzo w lewo, 3 razy za bardzo w prawo.
Auto nie ściąga ani trochę, nie myszkuje po drodze, kierownica wraca do punktu zero, tyle że punktem zero jest dla niej albo lekko w lewo, albo lekko w prawo - przy czym zawsze tak samo. Za każdym razem jest o tyle samo w lewo albo tyle samo w prawo, do czasu regulacji - po kolejnej regulacji potrafi się to odwrócić i tak jak przed regulacją było zawsze lekko w lewo, to po regulacji jest np. lekko w prawo.
Regulowaliśmy już nawet tak, że siedziałem w aucie i pilnowałem żeby była na wprost. Kierownica na wprost, wszystkie kąty idealnie co do jednej minuty (0,01 stopnia), wyjeżdżam - długa prosta ekspresowa, nie ważne który pas.... nie jest to na pewno zależne od drogi, na każdej drodze jest za bardzo w tą samą stronę.
Ki czort? Potrzebna jest jakaś specjalna procedura przy ustawianiu? Chyba nie ma tu nic do rzeczy kąt zerowy jak w Megane II?

Użytkownik aston76 edytował ten post 12 styczeń 2017 - 19:46

0

Sprawdź:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   yogin74 

• Auto:Megane III ph I Grandtour
  • Silnik:1.9 dci
  • Przebieg (tys.km):165

Napisano 11 styczeń 2017 - 08:24

Mam podobnie. Mimo wielokrotnej regulacji mam kierownicę kilka stopni przekręconą w lewo. Najbardziej to widać przy większej prędkości. Auto oczywiście nie ściąga.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Teg 

Napisano 11 styczeń 2017 - 09:38

Rozumiem, że próbowałeś wyregulować zbieżność? Zaczynam podejrzewać, że to kwestia elektroniki, może ustawienia punktu zerowego... Ale ten punkt zerowy to chyba trochę inaczej działa. Sprawdziłem w service manual, nie ma tam żadnych cudów przy samej regulacji - standardowa procedura, tyle że po regulacji trzeba podłączyć interfejs i coś ustawić.
Ale ten punkt zerowy to chyba inaczej działa i to chyba nie to?
Zły punkt zerowy powodował by coś takiego:
Mój odnośnik

Użytkownik Prezes edytował ten post 11 styczeń 2017 - 11:45

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   yogin74 

• Auto:Megane III ph I Grandtour
  • Silnik:1.9 dci
  • Przebieg (tys.km):165

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:18

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o punkcie zerowym. 0 stopni odchylenia kierownicy mam dokładnie w pozycji na wprost. Sprawdziłem to ostatnio konfigurując układ doświetlania zakrętów.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Teg 

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:41

O tym piszę: http://megane.com.pl...du-wspomagania/ Ale nie wydaje mi się, żeby to było to. Poza tym w nowszej generacji robi się to podpinając do kompa.

Użytkownik Teg edytował ten post 11 styczeń 2017 - 18:43

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1