FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: dobór sprzęgła - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic II phI
dobór sprzęgła

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Bobby1234 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane Scenic II
  • Silnik:1,6 JMOC
  • Przebieg (tys.km):200

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:02

Witam wszystkich
stałem się niedawno użytkownikiem Scenica II 1.6 2003 113 KM, mam do wymiany sprzęgło tylko jest mały problem z doborem kompletu jaki mam kupić. Przeglądałem fora internetowe , oferty sklepów internetowych i nie wiem jakie mam kupić sprzęgło. Zalogowałem się na stronie myrenault podałem VIN poprosiłem o podanie danych szczegółowych mojego auta ale odesłali mnie do serwisu ASO i zaproponowali naprawę w ASO. Do ASO mam 40km. Chciałem zamówić komplet sprzęgła przez internet w sklepie Iparts to po podaniu przeze mnie nr VIN odpisali, że w 2 programach do doboru części mają 2 różne komplety, jedno LUK 620 31 10 09 z wysprzęglikiem hydraulicznym i tarczą o śr 220mm i drugie LUK 620311 909 z tarczą 200 mm i z łożyskiem wyciskowym zwykłym.
Mógłby ktoś sprawdzić w programach do doboru części jaki ma by kpl sprzęgła firmy LUK, mój VIN to VF1 JM0C 0H29772422
Co ciekawe sprzęgło sachs jakie znalazłem do mojego scenica ma tarczę 215 mm. Żeby było ciekawiej w instrukcji montażowej wysprzęglika firmy LUK do scenica są 4 rodzaje tego wysprzęglika
Jeżeli ktoś mógłby sprawdzić to proszę o pomoc w dopasowaniu tego sprzęgła.

Użytkownik aston76 edytował ten post 12 styczeń 2017 - 19:51

0

Sprawdź:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mih00 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane IIIph2/Scenic RX4
  • Silnik:1.6 16V/2.0 16V
  • Przebieg (tys.km):999

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:19

Wystarczy zerknąć pod maskę i zobaczyć czy masz sprzęgło na linkę, czy idzie przewód hydrauliczny do skrzyni.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Bobby1234 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane Scenic II
  • Silnik:1,6 JMOC
  • Przebieg (tys.km):200

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:13

Pozaglądałem pod maskę mimo mrozu (teraz jest -12 rano było -20 a nie mam kanału) sprzęgło jest z hydrauliką. Zostaje tylko problem średnicy tarczy, na stronie Schaefler aftermarket znalazłem sprzęgło pasujące LUK o średnicy 220 mm więc chyba to zamówię, czy oprócz tarczy, docisku i wysprzęglika z łożyskiem jeszcze coś się wymienia przy okazji, jestem umówiony na wymianę w pon. więc zawczasu dokupiłbym.
Dołączona grafika

Regulamin
pkt. 5.7 Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:
Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:
Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)
Trochę szacunku dla czytających.
-Prezes

Użytkownik Prezes edytował ten post 12 styczeń 2017 - 07:14

0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   karolaa 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Megane III ph I
  • Silnik:1.9dCi
  • Przebieg (tys.km):60000

Napisano 11 styczeń 2017 - 13:34

Niektórzy zalecają wymianę wysprzęglika, bo to za jedną robotą przy zrzuconej skrzyni jest zrobione.

Użytkownik Prezes edytował ten post 12 styczeń 2017 - 07:14

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1