Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

eyf1992    0

Witam

Mój samochód to Renault Megane 3 - 2009r - 100KM - 1.5 dCi HB - W związku, iż przy energicznym skręcaniu kierownicy zaczyna wydobywać się dźwięk blisko podobny do pisku, brzęczenia (ciężko określić) oraz ostatnio wyskoczył mi komunikat "Usterka układu kierowniczego" nie mogłem ruszyć kierownica. Czytałem, że może być mało płynu wspomagania, płyn pewnie nie był zmieniany od nowości planuję spuścić obecny do 0 i zalać po brzegi nowym.

Chciałem dopytać gdzie znajduje się zbiorniczek tego, że właśnie płynu jak go stamtąd spuścić i jaki najlepiej nalać i czy nie zapowietrzy się nic.

Czytałem, że po spuszczeniu wystarczy nalać nowy po brzegi i zacząć parę razy delikatnie ruszać kierownicą w prawo i lewo do oporu na odpalonym samochodzie czy by się zgadzało, nic się nie zapowietrzy jak zrobiłbym tak jak napisałem ??

karolaa    5

wspomaganie to masz elektryczne, więc nie masz czego dolewać. Może poszła maglownica..?

eyf1992    0

Raczej nie, bo kierownica by skrzypiała i miała charakterystyczny dźwięk przy kręceniu z tego co na YT sie na oglądałem ;/

Juras386    3

silnik wspomagania prawdopodobnie pada. Auto ma pewnie znacznie wiecej nakulane niz 160 tys km.

Lelupi    18

Nowa przekładnia kosztuje 888zł.