Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II Hatchback 5d


vilkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na kupnie mojego pierwszego Renault. Interesuje mnie Megane II Hatchback 5d. natrafiłem na takie ogłoszenia. Może ktoś kto się lepiej zna na tych samochodach będzie w stanie coś polecić/odradzić na podstawie samych zdjęć z ogłoszenia ?

Nr. 1

tutaj coś mało realny przebieg a auto niby z automatem...

Nr. 2

Nr. 3

Nr. 4

Nr. 5

Nr. 6

i na koniec coś mocniejszego

Nr. 7

nie wiem czy nie za duży wybór...

Edytowane przez vilkoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz coś w benzynie bez znaczenia na pojemność?

Do sprawnego poruszania się tym samochodem silnik 1,6 16V jest optymalny. Jeżeli lubisz bardziej dynamiczną jazdę to zainwestuj w 2,0.

Silnik 1,4 jest moim zdaniem troszkę za słaby a spalanie porównywalne do 1,6.

Co do ogłoszeń to ze zdjęć trudno coś wywnioskować. Odpuściłbym na pewno pierwsze (rocznik/cena) i drugie (tylne lewe drzwi, coś było robione).

W tym roczniku trudno o ideał, w sumie najbardziej podoba mi się ostatnia dwu litrówka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pojemności jestem raczej właśnie za 1,6 ale jak będzie coś wartego uwagi a z innym silnikiem, też wchodzi w grę.

Seb80 a oglądałeś na żywo tą czerwoną? czy tylko zdjęcia?

Edytowane przez vilkoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że kupił w salonie najtańszą wersję w Polsce z klimą. Pewnie taniej już nie było, ale zawsze to miał nowy ładny samochód. Kierownica rzeczywiście dziwna z tą jasną wstawką,ale może taki luksus robili na "wschodni" rynek. Co do poduchy srebrna obwódka w poliftowych była dodatkową opcją (bynajmniej tak mam w polskim katalogu). Ale srebrna obwódka była w komplecie ze skórzaną kierownicą. Tutaj jest skórzana kierownica więc teoretycznie powinna być srebrna obwódka - podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Niby szczegóły, a jak ktoś się zna to od razu wychwyci takie coś.

A może o tych z pierwszego postu możecie coś więcej powiedzieć? Głównie chodzi mi o pozycję numer 2.

Jeszcze na takie ogłoszenie trafiłem.

Mój odnośnik

i

Mój odnośnik

Edytowane przez vilkoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy, źle spasowana maska, przebieg 115 tyś. km już napewno :) . Zdjęcia stare.

Drugi z przodu każdy element w innym odcieniu lakieru. Pewniak zaprasza z czujnikiem lakieru bo wszystkie elementy z przodu prócz maski są plastikowe. Przebieg jak zwykle do negocjacji. Zdjęcia z jesieni.

Pozycja nr 2 jak już pisałem tylne lewe drzwi listwa w innym kolorze (może brakło plaka), źle spasowana klapka wlewu paliwa, pewnie wyciągali żeby dobrać lakier. Urwana dźwignia regulacji wysokości

fotela kierowcy.

Edytowane przez Lionel2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pierwszym ogłoszeniu przebieg bajka, na pewno realny...

Co do tej czerwonej to faktycznie różne odcienie ale powiem, Ci, ze to nie skreśla auta z automatu. Ja mam akurat taki kolor - szary hologram, że faktycznie zależenie od kąta patrzenia daje różne odcienie. Przy renówkach to widać najbardziej na przodzie tj. plastikowe błotniki i dalej karoseria.

Ale faktycznie robiona pod handel, opony widzę do wymiany, błotniki przód czarny trójkąt przy lusterkach ewidentnie się odcina kolor, u mnie tylko listwa drzwi kierowcy cierpi na to, że listwa jest delikatnie jaśniejsza, ale tutaj za dużo tego.

Odpuściłbym te i szukał dalej.

 

PS

Na wiosnę mogę Ci swoją sprzedać :mrgreen:

 

Dodano: 13 sty 2017 - 11:09

Tę co podałeś:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-wlasciciel-salon-polska-idealny-ID6yHl1z.html#6cabb85f12

 

Nie skreślałbym jej, jedyne co mi się w niej nie podoba to zużyta kierownica ale jak po mieście jeździła to nie dziwota, silnik słaby ale bezawaryjny, mam, nic się nie psuje, nawet cewki :) jak masz niedaleko pojedź i zobacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideału i tak nie znajdę na pewno. Boje się kupować od handlarzy, bo wszystko sprowadzane z Niemiec a tam niebitego się nie znajdzie w takich kwotach (a gdzie koszty sprowadzenia, papierów, zysk).

 

pcz_07 wiosna już niedaleko. Może chciałbyś wcześniej się jej pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!