Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Electronic Fault 1.9dci


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z moja meganka. Wczoraj miałem właśnie jechać do pracy wsiadam do auta wkładam kartę i auto nie odpala, po wcisnieciu przycisku start słyszę potrójne piknięcie i włączającą się dmuchawę chłodnicy. Auto raz odpaliło i udało mi się dojechać do ogrzewanego garażu, przestało tak całą noc. Dziś rano odpalam wyjeżdżam do sklepu pod sklepem znów ta sama historia. Teraz auto da się jedynie odpalić na jakieś 10 sekund na chwilę po odpięciu akumulatora i ponownym podłączeniu. Tak jakby resetował się system i nagle po odpaleniu dostawał sygnał do zgaszenia.. Czyściłem skrzynkę z bezpiecznikami i okazało się, że 3 kable idące do tej skrzynki maja po przepalonym jednym styku. jeden z czarna szeroka wtyczka jest cały jakby stopiony,ale widzę, że ktoś miał z tym problem i po prostu uciął kable przy tym stopionym miejscu. może to wina tych kabli nie skrzynki?Skrzynka nie ma w ogóle oznak korozji, jedynie jeden styk pod końcem jest troszkę przypalony. Po takim zgaszeniu wyskakuje mi komunikat błąd elektroniki.

Edytowane przez wasik72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem skrzynkę z bezpiecznikami

Którą skrzynkę masz na myśli? W kabinie "pod" kierownicą, czy obok akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod klapą, poniżej kierownicy z lewej strony.

Daj zdjęcie które piny masz upalone. To co jest obok akumulatora z bezpiecznikami nazywa się modułem UPC (tak szukaj wiadomości o nim). Jeżeli jest uszkodzony to nie będzie nic widać, ale z objawów można sądzić, że raczej coś z nim nie tak (moduł można wyjąć i otworzyć). Najczęściej uszkadza się on poprzez zlanie go wodą. Sam piszesz, że ktoś w tym grzebał. W tym module często upalają się styki najczęściej od świateł i może te co masz uszkodzone też są od nich.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czarny szeroki to on jest tylko od świateł. Pod modułem znajduje się jeszcze skrzynka bezpieczników mocy, ale musisz wyjąć moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam upalony pin co na Twoim pierwszym zdjęciu oraz podobnie jak na drugim (mniej, ale mam na razie ten temat ze światłami ogarnięty). No i też mam Electronic fault. Nawet silnik nie zakręci. Może ktoś napisze od czego ten pin jest, bo ja już się poddałem i zapisałem się do fachowca w kolejkę do naprawy.

Edytowane przez tu_es
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu upalony jest pin od "Sterowanie + ogrzewania tylnej szyby". Ale pin 3 jest od "Masa elektroniczna przedniej podłużnicy z lewej strony" a 4 pin od "+ Wtrysk > Przekaźnik zabezpieczenia". Czarna kostka tak jak pisałem jest od świateł, a te co są upalone to są od świateł mijania. Na ostatnim zdjęciu masz upalony pin od "+ Akumulatora zabezpieczony bezpiecznik wtryskiwaczy > pompa benzyny (wyjcie)" Wprawdzie masz diesla więc pewnie chodzi o wtryski. Tutaj masz do pobrania schematy: Mój odnośnik i tam znajdziesz szczegółowe rysunki z opisami.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec najprawdopodobniej same kabelki sa do wymiany?

 

Dodano: 13 sty 2017 - 13:34

Takie pytanko, ktora paczke mam pobrac? 2003 rok 1.9dci?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktora paczke mam pobrac?

W zasadzie to prawie wszystko jedno, weź tylko do rocznik poniżej 2005. Plik o UPC jest w prawym górnym rogu jak otworzysz program (będą tam 3 białe ikonki i klikaj na środkową). Jak nie trafisz w model to ściągnij jeszcze raz :)

same kabelki sa do wymiany?

Niestety myślę, że nie koniecznie, tylko kabelki. Jeżeli włącza ci się dmuchawa samoczynnie to może być uszkodzony moduł. Ale zacznij od naprawy złączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za pomoc. W poniedziałek przyjedzie fachowiec porobić kabelki.Przy okazji sprawdzimy czy ta płytka jest w ogólę sprawna. Oby byla..

 

Dodano: 15 sty 2017 - 16:02

Dziś zrobiłem drugą próbę. Wyczyściłem wszystko dokładnie, posprawdzałem każdy kabel. Auto odpaliło, działało z 5 minut byłem już szczęśliwy a tu nagle zgasło.. Ehh. Po zgaśnięciu wlącza się dmuchawa, ale po ponownym wciśnięciu start, wyłącza się i można normalnie odpalić auto :D. Zawsze jakiś postęp, czekam na elektryka i powiem co dalej.

 

Dodano: 16 sty 2017 - 18:10

Elektryk dal mi inną skrzynkę na podmianę, ale na tej skrzynce auto w ogóle nie odpala. Wlącza się dmuchawa chłodnicy na maksymalne obroty(wcześniej działała wolniej) no i komunikat electronic fault. Elektryk nie mógł podłączyć się pod komputer wyskakiwał mu błąd połączenia z sterownikiem silnika czy coś takiego.Jakies pomysly co to może być? Bo ja już dostaje jakiegoś szału..

Edytowane przez wasik72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!