Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światla cofania


arkos1965

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam dziwny problem w lagunie 2 po lifcie 1,9 dci 120 km rocznik 2005 a mianowicie po założeniu nowego czujnika świateł wstecznych światła świecą tylko na biegu jałowym na biegu wstecznym nie świeca

dodam że czujnik jest dobry bo po wykręceniu i podłączeniu do kostki 3- pin i w ciśnięciu bolca światła cofania się zapalają a więc wykluczam awarię czujnika

może ktoś z kolegów miał podobny problem i będzie mi mógł w jakiś sposób pomóc albo jakieś sugestie co może być przyczyną bo już sam nie wiem może coś ze skrzynią biegów nie tak (skrzynka 6-cio biegowa)czekam na jakąkolwiek podpowiedź i z góry wszystkim dziękuję

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś jakiś tani zamiennik to mogą być takie objawy.

Ja do takiej laguny kupiłem Verneta i zadziałał od razu po wkręceniu i od kilku miesięcy spokój. U mnie światła wsteczne świeciły na biegu jałowym i ręczny nie opuszczał podczas ruszania do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale to chyba nie wina czujnika skoro na sucho działa dzwignia która jast w skrzyni powinna podnosić sie na biegu wstecznym i tym samym uruchomić czujnik a dwigienka podnosi się na biegu jałowym a na wstecznym idzie wdół

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na inny typ czujnika jaki być powinien... (może inna kombinacja wyprowadzeń w kostce i niepoprawne działanie)

Wygląda na to, że pod światla wsteczne jest podłączony sygnał, który powinien docierać do ECU o neutralnym ustawieniu skrzyni, ten potrzebny do odpalenia silnika bez potrzeby wciskania sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!