Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala.


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro to problem z IMMo to profilaktycznie, nim jeszcze oddasz auto do magika od elektryki, odłącz na chwilę aku, obydwie klemy, zaczynając od minusa.

Ewentualnie możesz kablem od plusa, zdjętym z klemy plusowej aku. dotknąć do masy auta, by rozładować potencjały w kondensatorach.

Przy okazji zainteresuj się jeszcze wtyczką od ECU. (komputer silnika, tam siedzi IMMO)

Też rozłączyć, ewentualnie przeczyścić styki i porządnie podłączyć jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycięcie IMMO mówisz.... idzie to samemu ogarnąć czy tylko elektromechanik pozostaje?

 

Dodano: 15 sty 2017 - 18:56

Skoro to problem z IMMo to profilaktycznie, nim jeszcze oddasz auto do magika od elektryki, odłącz na chwilę aku, obydwie klemy, zaczynając od minusa.

Ewentualnie możesz kablem od plusa, zdjętym z klemy plusowej aku. dotknąć do masy auta, by rozładować potencjały w kondensatorach.

Przy okazji zainteresuj się jeszcze wtyczką od ECU. (komputer silnika, tam siedzi IMMO)

Też rozłączyć, ewentualnie przeczyścić styki i porządnie podłączyć jak było.

Zrobiłem wszystko o czym pisałeś. Nawet wypiąłem kompa (ten cały moduł) poczyściłem wszystkie styki, kompa zabrałem do domu aby wysuszyć, po kilku godzinach zamontowałem i to samo:( Po odpięciu kompa nadal po przekręceniu zapłonu miga bardzo szybko dioda czerwona widoczna w tym filmiku:

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś od razu napisał o tej migającej diodzie, to od razu bym powiedział, że IMO padło, bo u mnie padło i były takie objawy. Szczegółów nie znam. Ja się tym nie zajmowałem, tylko córka, bo ona nią jeździ w Jastrzębiu. Meganka była u macherów próbowali IMO reanimować i stwierdzili, że taniej wyjdzie IMO odpiąć i tak zrobili. Kosztowało to chyba 140 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wycięciu immo zauważyłem jeden pin męski w sterowniku silnika jest wygięty. Ale pewnie to nie wszystko w celu wycięcia immo. Podobno są 2 różne wersje wycięcia na youtube mozna poszukać. Ale w dwóch przypadkach trzeba mieć programator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Większość elektromechaników z którymi rozmawiałem chcą zamawiać emulator i to naprawiać, mówią że to fabryczny emmo i problem.podpiecie kompa jest w stanie usunąć ten problem? Koszt emulatora nie jest tani a gdzie robocizna?

 

Dodano: 25 sty 2017 - 10:31

Problem rozwiązany..emulator był konieczny, sam emulator nie drogi niedrogi w porównaniu za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów

Podpinam się pod temat Megane 2000r. 1.6 samochód nie odpala dioda immo mignie dwa razy po przekręceniu kluczyka, pompa podaje paliwo, rozrusznik kręci. Brak jakiejkolwiek reakcji na kluczyk tzn. nie otwiera i nie zamyka auta oraz brak reakcji z przycisku zamknięcia auta z wewnątrz. Jakieś pomysły?

Z góry dziękuje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!