Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sportowy dolot, koltor wydechowy, short shifter


Damro93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie potrzebuję pomocy i opinii. Czy ktoś z was stosował do Megi sportowy:

- dolot

- koletor wydechowy

- short shifter

Jeśli tak to czy wiecie jakiej firmy są dedykowane do naszego wehikułu? Serduszko mojej Megi to 1.4 16v 98km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zmiany które chcesz przeprowadzić niewiele zmienią sposób w jaki auto jedzie,

dolot profi policzony to spory koszt + bez strojenia nic nie da (jak chcesz to walnij jakąś rurę i "stożek" ale pewnie tylko pogorszysz przebieg momentu obr)

kolektor wydechowy tak samo (do tego pasowałoby cały wydech robić)

short shifter - może tylko sprawi że fajniej się będzie biegi zmieniać (nie wiem jaką masz skrzynie)

 

Jak dalej pragniesz zmian w celu podniesienia mocy to taniej i bardziej efektywnie będzie zmienić silnik np na 2.0 16V lub 2.0T (ale i tak parę tyś trzeba na to wyłożyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja rozumiem że jesteś młodym kierowcą (ja też nim jestem) ale nawet z 2.0 16V nic nie zrobisz. Bez turbodoładowania nic szczególnego nie zrobisz koszty nie do porównania. Następne autko kupisz z turbodoładowaniem ale licz się z kosztami: większa moc, większe spalanie, tuning czy to mechaniczny, ingerowanie w komputer, mapy itd, zmiana turbo, zmiana na większy intercooler. Dużo by tu pisać odłóż kaskę na następną furę i będzie spoko, tam zainwestujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,
Co do twoich zamiarów, to kolektor wydechowy to odpada na 100%, za duży koszt i nic to zbytnio nie da w twoim aucie. Jeżeli masz te pieniądze i chcesz je wydać to w zamian już lepiej zrób sobie pełen wydech. Dolot to nic skomplikowanego, wstawiasz stożek i jak masz ochotę to ciągniesz CAI ze zderzaka. Co do short-shiftera, jeżeli masz skrzynię ND0 to napisz do mnie PW, dam Ci namiar na chłopaka, który to dla Ciebie ogarnie.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!