Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysoki cholesterol – proszę o porady


halipot

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pwoiem tak: więcej ruchu, ograniczenie tłuszczów albo spożywanie wartościowych. Polecam używanie oleju kokosowego, głównie do smażenia, unikanie tłustych potraw i mięs.

Broń boże tabletki i jakieś inne dziwne wynalazki. Norma cholesterolu jest wzięta z.... nikąd! Dokładnie, nie ma żadnych badań na temat tego jaka powinna być norma i jaka jest dobra. Jest to odgórne ustalenie, które nastąpiło w porozumieniu z firmami farmaceutycznymi. Wiem wiem... ktoś powie, że herezje opowiadam, tymczasem najbardziej waśnie w "leczeniu cholesterolu" jest najważniejsze przez lekarzy zażywanie tabletekm m.in. statyn, które mają za zadanie obniżyć cholesterol a w gratisie mają ładną listę dodaktowych działań nieporządanych.

Co więcej aktualna norma cholesterolu wynosi 180. Została obniżona ot tak. Bez badań, po prostu dla zwiększenia sprzedaży leków.

Polecam poszukać na internecie wykłady pana Zięby - to nie ten z "na wspólnej". Ma wykłady m.in. na temat cholestrolu. Sam nie ze wszystkimi jego teoriami zgadzam(mówię tu ogólnie o jego wykładach), wydaje mi się, że facet ma sporo racji.

Z mojej strony polecam olać lekarza. 300 to nie jest tragedia, sam tyle miałem jakiś czas temu pomimo tego, że uprawiam sport i unikam tłustych potraw.

Przede wszystkim, nie przejmować się tym wynikiem. Groźna dla nas jest miażdżyca a nie cholesterol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!