Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno Megane Grandtour dCi 105KM


rmx2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu szukam meganki grandtour 1.5 dci. Jednak nie znam się za bardzo na samochodach i chciałbym zaczerpnąć Waszej opinii o ogłoszeniu: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-5-dci-110km-klimatyzacja-nawigacja-bowit-pl-ID6yJ0nf.html#040150b8b2

Daleko nie mam (1,5h jazdy), ale zauważyłem, że dużo nieprawidłowości wyłapujecie już w ogłoszeniach i postanowiłem poprosić o pomoc.

O sprzedawcy wiem tylko, że działa na rynku od lat 90. Prowadzi salon samochodów dla 14 latków. Samochód ma niby udokumentowany przebieg, który wpisują na fakturę. Jadą z klientem na stację diagnostyczną (ciekawe czy zgodzą się na wybraną przeze mnie)

Z góry dziękuję za zainteresowanie :)

edit: podali też VIN VF1KZ0B0642713613, wieczorem jak wrócę z pracy to kupię raport z autodna

Edytowane przez rmx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu widać, że nie jest spasowane dobrze więc mogło mieć jakąś kolizję. Chociaż te renaulty są ogólnie słabo spasowane, widziałem w kilku samochodach bezwypadkowych. Mam namiar na gościa, który za 70 zł bez wychodzenia w domu dostarczy ci raport z renault po nr vin, jeśli auto było serwisowane w ASO. Tu masz maila: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spasowanie przodu , nierówną szczelinę na masce to to jest do wyregulowania tym plastikowym pasem pod maską.

Ja w swoje megane to regulowałem, bo tez mnie denerwowało że jest krzywo, a auto bezwypadkowe.

A wracając do tematu, to bardzo fajne autko, cena może ciut za wysoka jak na 6-cio latka.

Nie widać w jakim stanie są opony, ciekawe czy ma zimowe?

Dla mnie wadą jest że jest importowany.

Pewno w nawigacji polskich map nie ma wgranych więc dodatkowy koszt.

No i podejrzanie niski przebieg, jak nie kręcony albo bity , to tylko frajer go mógł tak tanio sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Dzwoniłem do nich, podpytałem o te szczeliny. był bity z przodu i z tyłu. powiedzieli, że prześlą zdjęcia przed naprawą. Jakieś podłużnice czy coś niby w całości. Zobaczymy czy się doczekam tych fotek ;) jak nie był mocno walony to mógłbym się skusić ;)

 

edit

@kacper69 cena zbyt wysoka? jestem laikiem, ale mi się wydawało właśnie na odwrót biorąc pod uwagę wyposażenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie to pryszcz w porównaniu z tym że miał robiony przód i tył , a do tego nie wiadomo czy nie był też skręcony.

Ogólnie większość aut z importu ma jakąś "historię" w ujemnym dla tego auta znaczeniu.

Tak dla przykładu ( wcale go nie polecam, to tylko przykład) , tu masz w prawie tej samej cenie auto 3 lata młodsze, z historią do sprawdzenia w ASO , fakt że gorzej wyposażone, ale sam oceń.

 

Mój odnośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam na zdjęcia.

W międzyczasie znalazłem też inna megankę, z belgii. Była walnięta, dostałem już zdjęcie szkody. Co sądzicie?

 

thumb_hosting_zdjec_1484743205__attach2823_20170118_112304.jpg

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no cukieras. Powiem szczerze, że wolałbym niewaloną bidę z Polski niż jakiś powypadkowy polepiony rarytas. Poszukaj no sobie czegoś z polskiego salonu, przynajmniej w większości przypadków historię auta łatwo można potwierdzić.

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Tobą kieruje, że szukasz rozbitków, które po wyklepaniu mają wątpliwy poziom bezpieczeństwa.

Takie wyklepane auta mają dla mnie wartość max 50% wartości podobnego auta , ale bezwypadkowego.

Ciekawe jaka będzie cena tego auta, jak zrobią je na "igłę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co oznacza 'wszystko wymienione', żeby tak oderwać elementy zawieszenia to trzeba konkretnej siły. Pytanie co się stało z ramą pomocniczą, na której wisi zawieszenie, poduszkami silnika skrzyni, przekładnia kierowniczą itd.. itp ... naprawia się głównie to co widać gołym okiem. A potem kupujący płacze, że a to mu ściąga a to coś wali jak rusza, skrzypi trzeszczy, coś cieknie. W Belgii to auto już poszło na śmietnik. To nie są pogniecione drzwi albo próg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wymienione oznacza, że wszystko naruszone przez uszkodzenie zostało wymienione. Tu przypuszczam, że zaczynając od mcpersona, wahacza, błotnika, zderzaka, lampy i kto wie co było dalej? Czy zwrotnica, półośka, sanki były ok? Jak sie samemu nie robi takiego auta to potem są koty w worku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to można kupić po stłuczce parkingowej bądź po lekkim najechaniu na tył auta bądź odwrotnie :))) przy takich obrażeniach działają takie mocne siły ze z autem może być wszystko co ujawni się podczas eksploatacji a nawet podczas kolizji auto może już nie wytrzymać kolejnego przeciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rzeczywistość jest brutalna i wymienia się tylko rzeczy niezbędne. A co się da zdrutować, wypchnąć, naciągnąć , pospawać, wsadzić podkładkę to się tak robi. Zysk się liczy, im mniej się inwestuję tym więcej można zarobić albo dać lepszą cenę i szybciej sprzedać. Zawsze się trafi taki co połknie rzeźbę jak pelikan a potem się będzie wypłakiwał w 'Turbo Kamerze' na TVN. Że przecież jak to sprzedawca mu powiedział, że igła po dziadku a tu mu silnik wyleciał na pierwszym zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek dostosowuje się do kupującego. Chce mieć igiełki to są igiełki, które klują w oczy potem nabywce.

Sprzedający chce lekkie przecierki parkingowe, ryski na zderzaku po najechaniu innego auta tylko spolerować i jechać dalej.. to naprawia się resztę na sztukę i zostawia przecierki... albo pęknięty zderzak..

Jeśli ktoś się łudzi, że z ryską na drzwiach ktoś mu sprzeda auto z pół ceny to są potem rozczarowania...

 

Z drugiej strony ilość sprzedanych aut vs liczba przekrętów chyba nie jest 1:1... nie wszyscy oszukują lub naprawiają na gumkę i klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!