Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum i proszę o pomoc. Mam problem z układem hamulcowym od kilku miesięcy. Zaczęło się od "wpadającego" pedału hamulca , Pojechałem do mechanika i stwierdził że należy wymienić klocki hamulcowe (rzeczywiście były do wymiany). Po wymianie klocków był spokój ok miesiąca. Znów pojawił się problem "wpadającego" pedału hamulca. Wizyta u mechanika - odpowietrzenie całego układu. Po 2 tygodniach powtórka z rozrywki (dodam że płynu hamulcowego nie ubywało i nie było żadnego wycieku) ponowne odpowietrzenie całego układu. Następne 2 tygodnie i znów to samo . Zapadła decyzja o wymianie pompy hamulcowej . Po przejechaniu 350 km i 15 dniach od wymiany pompy usterka powróciła (płynu hamulcowego nie ubywa i nie ma żadnego wycieku). Ręce opadają. Mechanik proponuje wymianę pompy ABS (która jak się okazuje jest piekielnie droga a używanej do tego modelu nie można namierzyć). I teraz pytanie do szanownego grona forumowiczów czy ktoś miał już podobny problem .Czy pozostaje mi tylko wymiana pompy ABS. Proszę o pomoc w tej sprawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik skrzyni biegów przypadkiem nie jest zespolony z układem hamulcowym, bo raczej sprzegło masz hydrauliczne, jeżeli jest tak jak podejrzewam bardzo możliwe że podcioga na wysprzęgliku lewe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś płyn hamulcowy? Albo wiesz, kiedy był wymieniany?

Przy każdej wizycie u mechanika płyn był wymieniany na nowy

 

Dodano: 21 sty 2017 - 14:11

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy sprzęgło mam hydrauliczne czy nie . Mógłbyś mi podpowiedzieć jak to sprawdzić ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!