Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uniroyal rainsport 3


muniak.konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem te opony kierując się pozytywnymi opiniami oraz tym że teraz jest na nie promocja. Kiedy przyszły okazuje się że kierunek założenia opon determinuje napis outside na ich brzegu. I tu jest moja wątpliwość. Bieżnik opony z jednej strony jest w tak zwaną choinkę w celu lepszego odprowadzania wody. wewnętrzna strona ma podłużne rowki. Jak się okazuje te opony nie występują jako lewe i prawe. W związku z tym opony po prawej stronie będą założone w ten sposób że tak zwana choinka będzie obracać się w przeciwna stronę do kierunku jazdy i teoretycznie zasysać wodę z pod koła i pchać ją do środka. Czy dobrze to rozumiem czy może jest jednak inaczej?

post-95196-0-70126600-1484943435_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia w którą stronę idą skośne lamelki. To było wyjaśnione na ich stronie zresztą. Gdy przyłożysz oponę do powierzchni, okazuje się, że ten kierunek wpływa na możliwości odprowadzania wody. Może to trochę dziwnie wygląda na samochodzie, zgadzam się:) Ale sam je mam od 3 lat, zrobiły już jakies 25-30tyś (na kołach, nie ogólnie) i jeszcze im zostało sporo. Jak dla mnie to najlepsze opony letnie/deszczowe jakie miałem. Przez pierwsze tygodnie mogą nieco (delikatnie powiedziane) pływać, po tym czasie powinny się ułożyć na feldze i jest moc. Plus takiego bieżnika jest taki, że można koła przekładać w dowolny sposób - przód, tył, lewa prawa itp. Dzięki temu się równo wycierają.

 

Co za tym idzie, nie ma lewej i prawej. Jest jedna opona tylko i zawsze podwójna obwodowa lamela jest od środka pojazdu.

https://www.tyremen.co.uk/blog/uniroyal-rainsport-3-why-weird-design

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie a jednak nie ma lewych i prawych i jedna strona ma być zakładana odwrotnie. Już dzwoniłem po serwisach i potwierdzili że nie ma lewych i prawych. Dlatego też mnie dziwi jak to ma wodę odprowadzać. Na oficjalnych filmach producent też na jednej stronie jest odwrotnie założone a odprowadzanie wody pokazują na właściwej stronie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba na to spojrzeć tylko w miejscu gdzie opona się styka z asfaltem/wodą. Gdy tylko ten fragment weźmiemy pod uwagę, okaże się, że po "właściwej" stronie woda ucieka pod skosem do przodu, a z drugiej strony pod skosem do tyłu. Ot, cała różnica:) Nawet w trakcie jazdy w deszczu tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia w którą stronę idą skośne lamelki.

Właśnie na kartce narysowałem sobie choinkę i zwinąłem w oponę :idea: choinka przeciwna zaciąga wodę do środka opony, zgodna od środka wyciska na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

I właśnie o to mi chodzi. Z jednej strony woda będzie wpychana do środka opony i teoretycznie będzie tworzyła wodną poduszkę.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!