Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE4 GT205 - 1.6Tce Program


MAJSTERSKLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że to mój pierwszy post na forum, przede wszystkim się przedstawię. Z tej strony Maciek. Gdynia. 5 lat jazdy audi w TDI, czas na Renault :)

Wracając do sedna.

Mam miesięczną megankę GT z przebiegiem 2kkm, zastanawiam się nad wgraniem chipa.

Jako, że vtech jest najbliżej mojego miejsca zamieszkania podjechałem poradzić się w sprawie programu.

Panowie zaproponowali chip tuning z opcją darmowego przywrócenia do ustawień fabrycznych przed serwisami.

Program chcę wgrać po serwisie olejowym i przejechaniu 3kkm.

Do tego czasu będę wdzięczy za każdą opinię czy informację na temat 1.6Tce, hamowni, skrzyni edc i wszystkiego co może się przydać.

Pytanie, które mi sie jeszcze nasuwa to sprawa wykrywalności takich programów czy nawet boxów. Czy mimo powrotu do ustawień fabrycznych/wypięciem boxa przed serwisem, w renault mają możliwość sprawdzenia na jakich ustawieniach/parametrach jeździł wcześniej samochód?

Przy okazji chciałbym spytać o różnicę pomiędzy silnikami 1.6 w clio 4 rs a tymi w megane 4 gt, jeśli ktoś z forumowiczów ma wiedzę proszę o wszelkie info.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wgrany zostanie przed serwisem ori program to wykrywalność jest na niemal zerowym pocencie. Żeby to odnaleźć musieli by specjalnie tego szukać. Ja miałem awarie na Chipie ( pękł pasek rozrządu ) i serwis był na tyle miły że wgrali ori sami.

Edytowane przez Bury22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawaj znać jak już będziesz wiedział co z tego wyszło! Ciekawy jestem ile stockowo ma ten silnik na hamowni i ile wyjdzie po mapie w vtechu.

 

Siedzonka z alcantarą, czy zwykłe? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Jeżdżę od września GT kombi. Na ile się orientuję uważałbym z większym wysyłaniem skrzyni... daj znać jak będziesz po hamowni stockowym nastawieniem. Myśle ze jeśli chciałeś mieć więcej wrażeń warto było dołożyć do RS... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 11.11.2018 o 16:00, lubowitz78 napisał:

Skrzynia w Megane IV GT 205 EDC ma zapas jedynie do 300NM-także chip jest tutaj totalnym bezsensem.

Poza tym-chipować auto które z pojemności 1.6 ma aż 205KM???

Jak dla mnie taki zabieg to nieporozumienie.

 

Skrzynia ma zapas do 400 nm - tarczki bezpiecznie 350 nm przyjmują - i tak są tuningowane te skrzynie

 

Skrzynia jest stosowana w nowej Alpine A110 która ma 320 nm

 

Megane IV GT wstępnie na stage 2 można chipować do 255 z nowym wydechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do Kadjar 1.6 tce tuner zaproponował program na 200 koni i 315 Nm. ale przy fabrycznych 163 auto nie zachwyca hamulcami i prowadzeniem :) wiec się waham bo zawias można wrzucić niższy o 3mm z eibacha (komplet B12) ale z hamulcami to chyba w tym pontonie ciężko coś zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sarna1 napisał:

Mi do Kadjar 1.6 tce tuner zaproponował program na 200 koni i 315 Nm. ale przy fabrycznych 163 auto nie zachwyca hamulcami i prowadzeniem :) wiec się waham bo zawias można wrzucić niższy o 3mm z eibacha (komplet B12) ale z hamulcami to chyba w tym pontonie ciężko coś zrobić. 

Bo to nie jest buda na 200KM. Kupiłeś reklamę, to tylko podwyższony dupowóz  :) Ani sport , ani 4x4. 

 

 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) bez przesady. Miałem kiedy merca ml’a 55 to też był kiosk na kołach......i hamował jeszcze gorzej. 
To samochód żony, ja mam coś co skręca i hamuje ;) może dlatego czuje niedosyt. 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sarna1 napisał:


To samochód żony, ja mam coś co skręca i hamuje ;) może dlatego czuje niedosyt. 

To rozumiem. Kobiety lubią auta tego typu. Modnie , wyżej,  nie za duże i dość miękkie. Moja uwielbiała Scenica - automat , panorama , akwarium.  Typowy dupowóz

Wracając do tematu-  rozpędzić to raz , sztuka to zmieścić się w drodze i zahamować. Myślę że GT może mieć z tym słabo w okolicach 250KM. Konieczna zabawa w nowy zawias , koła , hamulce.  Nie wiem czy nie lepiej nie szukać RSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzikuman napisał:

 

Skrzynia ma zapas do 400 nm - tarczki bezpiecznie 350 nm przyjmują - i tak są tuningowane te skrzynie

 

Skrzynia jest stosowana w nowej Alpine A110 która ma 320 nm

 

Megane IV GT wstępnie na stage 2 można chipować do 255 z nowym wydechem.

Czy jesteś pewny??... mi w ASO powiedzieli że EDC montowana w Megane GT jest takie jak w Talismanach i jest do 300Nm,  a że RS ma inne komponenty i  że do 400Nm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SATCH napisał:

Czy jesteś pewny??... mi w ASO powiedzieli że EDC montowana w Megane GT jest takie jak w Talismanach i jest do 300Nm,  a że RS ma inne komponenty i  że do 400Nm...

Trzeba sprawdzić sprzęgła z katalogiem. Czy faktycznie tak jest .

Swoją drogą- myślę że komponenty są w większości takie jak w EDC z dieslem.  A tam jest grubo ponad 300 Nm

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!