Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa prędkościomierz i świeci się kontrolka ręcznego


greg3518

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio podczas jazdy w moim megane 2 (1.6 benzyna silnik k4m) nagle przestał działać prędkościomierz i zapaliła się kontrolka od ręcznego ( tak jakby auto stało na ręcznym ), wyskoczył też komunikat ''electronic fault''. Dodam też iż przy zmianie biegu na wyższy auto miało wyższe obroty (dodaję gazu, zmieniam bieg na wyższy i podczas zmiany biegu obroty spadają ale wolniej niż przed usterką). Czy może to być jakiś czujnik? Kontrolka od ABS-u świeciłą mi się już prędzej ale mechanik powiedział że można tak jeżdzić i to nie ma wpływu na jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka od ABS-u świeciłą mi się już prędzej ale mechanik powiedział że można tak jeżdzić i to nie ma wpływu na jazdę

W aucie, które prędkość wylicza na podstawie obrotów kół czyli sygnał prędkości brany jest ze sterownika pompy ABS-u nie jest to takie oczywiste.

Sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego?

Obawiam się, że będzie tu problem z pompą ABS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo dedukcja dobra, mogę Cię zatrudnić do montażu taryf, a dokładnie sterownik pompy abs-u, zdjąć wtyczkę ze sterownika i sprawdzić czy nie ma zaśniedziałych pinów oraz czy dochodzi plus do sterownika.Sprawdzić również masę na przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzięki za odpowiedzi, trochę późno odpisuje ale miałem problem z netem. Jeśli chodzi o wyżej wymieniony problem to nic jeszcze nie robiłem w tym kierunku ponieważ gdy odpaliłem auto drugi raz (w tym samym dniu zaraz po tym jak pojawiła się usterka w trakcie jazdy) i ruszyłem na jazdę próbną wszystko wróciło do normy :) Nie wiem jak to się stało ale od tej pory wszystko działa poprawnie, nie wyświetlają się żadne komunikaty typu electronic fault, prędkościomierz działa, a kontrolka ręcznego świeci się tylko jak zaciągnę ręczny. Nie wiem czy ktoś miał już taki ,,jednorazowy'' problem :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy może problem się pojawił ponownie? mam podobny problem, otóż ja zakupiłem megane i od początku tak było, objawy: świeci electronic fault, kontrolka abs, ręcznego, nie działa prędkościomierz, oraz obroty jakby podskakują podczas zmiany biegów, pomyślałem jakieś błędy się pokazuje może przestanie, po kilku dniach auto samo wróciło do normy i zniknęły wszystkie ww usterki. Wczoraj problem się pojawił ponownie, jednak po zgaszeniu i po kilkunastominutowym postoju wszystkie objawy ustąpiły, jednakże dzisiaj znów się to pojawiło, dodam, że nie mam takich objawów jak niektórzy piszą, że auto nie zapala czy wentylator oraz wycieraczki chodzą cały czas, nic takiego się nie dzieje, zastawaniem się gdzie szukać rozwiązania, czy jest jakiś schemat które bezpieczniki są odpowiedzialne, za np. jakiś ten system? skoro problem pojawia się i znika to musi być jakaś pierdoła, bezpieczni, albo zaśniedziały jakiś kabel. Tylko gdzie szukać ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!