Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zniekształcone uszczelki (gumy) szyn montażowych - relingi


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, miło mi znaleźć się w gronie pasjonatów Meganek ;)

W mojej Megane I Classic (jak z resztą w większości Meganek...) uszczelki (gumy) relingów są mocno zniekształcone, odstają, są sztywne i za nic w świecie nie da się ich doprowadzić do porządku. Ktoś znalazł jakieś rozwiązanie, czy pozostaje wymiana na inne? Czy gumy każdej meganki (hatchback, kombi, coupe) będą pasowały na dach classica?

 

U mnie gumy mają wywalone bebechy na wierzch, kontrastują jakąś bielą od środka - i nijak to się w wizualną całość nie splata. W deszcz woda spływa po szybie do tyłu, a sedan nie ma wycieraczki. Prawie codziennie jeżdżę obwodnicą, gdzieś między 130 a 160kmh i zwyczajnie nie chce nikogo ochlapać, tymbardziej nie chce żeby odleciały.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki (gumy) relingów są mocno zniekształcone

Nie wiem czy chodzi Ci o listwy dachowe ,te czarne plastikowe. Listwy te są z aluminium i pokryte plastikiem .Są mocowane do dachu na plastikowych spinkach.Jeżeli są pogięte ,odstają od dachu ,to nie ma możliwości ich wyprostowania ,pozostaje tyko zakup innych.

Od coupe i kombi nie będą pasowały .Od HB nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak to wygląda, pozostaje wymiana, więc odpuszczam temat - szkoda zachodu wzgledem ważniejszych elementów.

 

Dodano: 01 mar 2017 - 11:39

Tak to wygląda, pozostaje wymiana, więc odpuszczam temat - szkoda zachodu wzgledem ważniejszych elementów.

post-97540-0-50794800-1488364712_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeję temat. Właśnie zmieniłem listwy dachowe z PhI do PhII. Listwy były od Megane Classic minimalnie dłuższe (milimetrowa różnica :-)   ale wystarczy je dać na maksa do przodu . Zamieszczam zdjęcia z całej tej operacji.

1. Listwy od PhI (rynienki chyba z blachy ocynkowanej nie mam pojęcia z którego roku była meganka)

2. Spinki dostępne na Allegro 1.20zł

100_1167.JPG100_1159.JPGPrzed zmiana.JPGPrzed zmianą 1.JPG100_1184.JPG100_1185.JPGPo zmanie1.JPGPo zmianie.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W ramach ciekawostki przesyłam odpowiedź ASO Renault na moje zapytanie o cenę listw do Megane I phII Classic <piwko> 

 

A więc, koszt jest taki: strona pasażera 501,78zł, strona kierowcy 471,58. Części do zamówienia po wpłacie zaliczki. Brak części we Francji, także nie możemy na dzień dzisiejszy podać terminu dostawy. Części u nas na chwilę obecną niedostępne.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!