Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek Oleju.


MatiUrsus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki problem, mianowicie posiadam Megane 2 1.9 DCI 120km KM którą półtora miesiąca temu była w moim zaprzyjaźnionym serwisie na turbo. Podczas tamtej wizyty zostało zregenerowane turbo (na które dostałem rok gwarancji) płukanie silnika olej i filtry. Wszystko działało świetnie i działa do tej pory, lecz niestety od jakichś dwóch dni cieknie mi olej. Wyciek zlokalizowałem z lewej strony silnika. Dodam że zapocona olejem jest skrzynia, tak jakby bok silnika, wężyki i teraz uwaga lekko pochlapany jest akumulator i obudowa od komputera. Auto chodzi normalnie, nic nie wyje nie kopci nie strzela. Silnik nie traci mocy ani nic. Macie jakieś podejrzenia z czego może być ten wyciek?

Aha, dodam jeszcze że nie zauważyłem znacznego ubytku oleju w silniku.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Mateusz.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup auta 3msc temu, płukanka nie mam pojęcia jaka była użyta. A z jakiego oleju była zmiana również nie mam pojęcia niestety popsute turbo prawdopodobnie wyssalo cały olej z silnika. :(

 

Wiem tylko tyle że generalnie nie ciekło nic, a od 2 dni cieknie. :/

Edytowane przez MatiUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione, przebieg pewnie 2X większy niż podany, oraz zastosowano prawdopodobnie płukankę agresywną .Jaki olej obecnie zalany ??

Dokładnie trzeba zlokalizować miejsce wycieku, może układ zasilania turbo źle poskładany ??

Wskazane, sprawdzić ciśnienie oleju na gorącym silniku, oraz stan panewek Wymieniłem dzisiaj panewki w mojej Megi (1.9 dCi 130KM) przy przebiegu 89478 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej 2010 dlaczego ty wszystkie przypadłości widzisz tylko w czarnych barwach, nie bierzesz tego pod uwagę, że to zbieg okoliczności czy wszystkie samochody kupione to na pewno mają kręcone liczniki a każdy mechanik to złodziej i oszust, który tylko czeka, aby oszukać i naciągnąć na koszty "bogatego" i naiwnego klienta. U Ciebie każdy odgłos, który wydaje silnik 1500ccm to na pewno obracające się panewki, które najlepiej wymieniać co każdą wymianę oleju czyli co 10kkm mimo, iż fabryka mówi co innego. Ile jest na forum ludzi co swoimi autami przejechali setki tys. kilometrów i panewek nie wymieniali. Zasada jest jedna jak coś pracuje dobrze to nie przeszkadzaj, dobrego się nie poprawia, bo można zepsuć.

Wiem to z doświadczenia: Megane IphII 1,9 przejechałem 160000km wymiana oleju tak jak instrukcja mówiła co 30000 i nic się nie działo (dolewka oleju ok 1l), następnie Megane II phII 1500ccm 150000 i też zgodnie z zaleceniami producenta olej co 20000, przebieg 150000 oleju do wymiany nie trzeba było dolewać, palił na dotyk, a o wymianie panewek nawet nie myślałem, bo po co skoro pracował jak trzeba. Teraz Captur i też silnik 1500ccm.

Nie potrzebnie ludzi straszysz i robisz czarny pijar (chyba, że masz firmę zajmującą się wymianami panewek no to wtedy jest to reklama, ale to chyba nie w tym dziale).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdaje sobie sprawę, wcześniej jak padło turbo było mało oleju w silniku przez to pewnie najpierw padło turbo a potem vacum. Panie Andrzeju , Pan to strasznie panikuje. ;)

Edytowane przez MatiUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panikuje "- bo kolega przeczytał wypociny "fachowca" który ma doświadczenia z eksploatacji dwóch aut, które sprzedał przy przebiegu ok.150.000 km a Ty na 99 % kupiłeś auto, które ma ok.300.000 - 400.000 km i eksploatowałeś silnik w którym było mało oleju.

Nie ma przymusu stosować się do moich uwag.

Polska to wolny kraj - jeszcze, znajdujący się pomiędzy krajami III świata pod względem rankingu zasad demokracji, za Bułgarią , Rumunią .

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!