Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podnoszenie szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam dziwny problem ze sterowaniem szybą przednią pasażera. Szyba idzie tylko do góry. Na dół już nie chce. Nie działa sterowanie od strony kierowcy i od pasażera. Gdzie mogę szukać usterki? Czy to BSI steruje szybami? Czy ta puszka co jest w drzwiach od kierowcy na silniczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyciski są dobre skoro nie działa z dwóch stron. Układ jest taki, że jak chcesz podnieść/opuścić szybę w drzwiach pasażera to naciskając przyciski na drzwiach pasażera, bezpośrednio podajesz do silnika w drzwiach masę. Czyli pomiędzy przyciskiem w drzwiach pasażera, a sterownikiem przy silniku nie ma żadnych układów - przewody idą bezpośrednio do sterownika na silniku. Przycisk podłączony jest bezpośrednio do sterownika przy silniku. Co innego z przyciskiem od strony kierowcy (który otwiera szybę pasażera), on jest podłączony do modułu UCH, który otwiera szybę pasażera. Dlatego jeżeli nie działają oba przyciski to albo uszkodzony sterownik na silniku, albo sam silnik. Jest jeszcze opcja, że gdzieś w wiązce drzwi jest uszkodzony przewód i nie podaje napięcia lub masy na silnik. Ale to już musisz sprawdzić miernikiem w drzwiach. Zasada jest taka, że naciskając przycisk w drzwiach podajesz do sterownika masę, nie napięcie. Jak zdejmiesz wiązkę przy sterowniku silnika to po naciśnięciu przycisku w drzwiach pasażera na jednym pinie powinna pokazywać się masa. Napięcie jest podawane na stałe na sterownik. Jak chcesz sprawdzić czy to silnik to demontujesz sterownik z silnika i w "dziurę" po sterowniku na dwa widoczne piny podajesz napięcie 12V i zobaczysz czy silnik działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie które ma przednie szyby tylko. Sterownik jest w drzwiach kierowcy i on steruje drzwiami przednimi pasażera. Teraz to wiem bo wymieniłem przyciski po stronie kierowcy i wszystko działa. Utleniły mi się ścieżki i nie było sterowania w dół. Może komuś to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!