Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odszkodowanie z AC za porysowanie auta


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy dobrą kategorię forum wybrałem, z góry przepraszam jeśli nie.

Kilka dni temu jakiś padalec przerysował mi cały lewy bok samochodu, od przedniego błotnika przed dwoje drzwi aż po krawędź lampy na tylnym błotniku. Rysa nie jest bardzo głęboka, nie do gołej blachy jednak spolerować na pewno się nie da, lakiernik mówi że tylko polakierowanie całego boku da zadowalający efekt. Jest członkiem rodziny więc raczej mnie nie naciąga.

Meganka ma już swoje lata, jest jednak zadbana, doinwestowana i naprawdę dobrze służy.

Mam polisę AC w PZU z pełnymi zniżkami ale też z ochroną zniżek, nigdy jeszcze nie korzystałem z tej polisy. Warto naprawiać taką szkodę z tej polisy, ile można za to otrzymać odszkodowania?

Ile taka usługa może kosztować u porządnego lakiernika?

Pozdrawiam,

Sebastian

 

Megane II Grandtour 2006, 1,9 dCi

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie jednego elementu to około 350 zł.

Zawsze koszty mogą pójść w górę w zależności od lakiernika :)

Masz lakiernika w rodzinie to niech ci to zrobi bezgotówkowo - oczywiście musisz zgłosić szkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przez internet zgłosić, koleżanka załatwiała całość przez maila wysyłając zdjęcia szkody, otrzymała wycenę i po zatwierdzeniu pieniążki na konto.

Jeśli chodzi o ochronę zniżek to jak najbardziej działa. Przy odnowieniu ubezpieczenia PZU będzie wskazywało ten samo poziom zniżek. Jednak jeśli przeniesiesz się do innego towarzystwa ubezpieczeniowego to już szkoda będzie dla nich widoczna i będzie podstawą do obniżenia zniżek jakie posiadasz w AC z uwagi na szkodę AC. Czyli mając ochronę zniżek niejako wiążesz się z PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal będę w PZU.

A czy sam termin zgłoszenia szkody ma jakieś znaczenie? Mogę zrobić to teraz ale równie dobrze na wiosnę już po odnowieniu polisy na kolejny rok.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena szkody na podstawie zdjęć które zrobię będzie tak samo rzetelna jak na podstawie wyceny rzeczoznawcy?

Słyszałem że od pierwsze wyceny ludzie najczęściej się odwołują...

Policzyłem na szybko że jakby przyjąć stawkę za element 350 zł wyszłoby 1.400 zł, niewiele jak na malowanie całego boku.

Metalik tyle samo jest wyceniany?

Zastanawiam się czy w ogóle tak "grubo" do tego podchodzić, czy nie zostawić tak, nowy bok będzie wyglądał trochę nienaturalnie w kontraście z resztą 10 letniego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rysa na drzwiach długości 2 cm od kamienia z pobocza kosztowała ubezpieczyciela 2.200 jak bym robił to by jeszcze więcej zapłacili.

Biorę kasę za każdym razem z polisy i ostatnio ubezpieczyciel nie chciał podpisać ze mną umowy na AC bo stwierdził, że mam za dużo szkód ( dwie w 2016 i dwie w 2014 przy początkowych 60% zniżkach).

Zacząłem korzystać po zderzeniu z psem na autostradzie, gdzie walczyłem z drogowcami a potem z ubezpieczycielem i z propozycji 5.000 zł zrobiła się naprawa w serwisie za ponad 12.000 zł...

post-22884-0-12972100-1485886429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!