Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odszkodowanie z AC za porysowanie auta


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

[email protected] szkodę możesz zgłosić również telefonicznie. Przynajmniej ja tak robiłem i było bezproblemowo i szybko. Co do sposobu załatwienia to polecam wersję bezgotówkową bo nie martwisz się o wyceny i koszta. Mi moją szkodę wycenili na 1200 pare zł a koszt naprawy 2700zł to masz sprawę opisaną http://megane.com.pl/topic/2054-stluczka-fotki-tylko-naszych-autek/page__st__930. Niestety nie mam prawnika ani czasu na batalie. Nigdy więcej nie naprawiam wg kalkulacji . Szkoda czasu nerwów i robienie sobie problemu odwoływaniem się kolejnymi wycenami. Ostawiasz auto możesz prosić o zastępcze na czas naprawy , dodatkowe problemy z wyceną załatwia za Ciebie serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wariant serwisowy AC PZU, był też tańszy - optymalny. Jak już wspominałem nie korzystałem nigdy z tej polisy ale jak sądzę będę mógł oddać auto do ASO Renault.

Obawiam się tylko że w tym przypadku może wyjść szkoda całkowita :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... Wg aktualnej jeszcze do wiosny polisy AC wartość mojego auta to... 9.000 zł.

Nie wiem na ile realna, Megane II kombi z 2006 roku 1.9 dCi, przebieg 280 tyś km, dobrze utrzymana, bezwypadkowa.... nie interesowałem się sprzedażą, nie wiem jaka jest realna rynkowa wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? ja bym jej dał ~14tys ale jak widać Eurotax mówi co innego. Jako ciekawostkę powiem, że matiz teściowej (właśnie likwidujemy mu szkodę bo pan z tyłu puknął przy ostatnim ataku zimy) z 2004 roku w wersji pudło z blachy (brak wspomagania, ABSu itd) jest wart na AC do końca lutego 5tys. Skąd się biorą takie ceny nie wiem. W życiu bym za tyle matiza nie kupił :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, gdzieś można w necie sprawdzić w miarę rzetelnie wartość auta?

Mi też serce pęka że moje zadbane, serwisowane, wychuchane auto warte jest raptem 2 średnie krajowe pensję:(

Czy w chwili szkody bierze się pod uwagę aktualna wartość rynkową czy ogranicza ją i tak ta wartość z polisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz iść do rzeczoznawcy, ale to jeśli robiłeś coś po podpisaniu umowy na polisę, co podniosło wartość auta. Jeśli nic, to wtedy oznacza, że zgodziłeś się z wyceną. Mi auto chcieli wycenić na 11 tysięcy, to ich wyśmiałem. Inny ubezpieczyciel i firma - udało się na niecałe 14 tysięcy, co i tak jest żałosną ceną względem faktycznej wartości auta. Wydaje mi się, że chyba nic nie ugrasz, jeśli chodzi o wartość auta.

PS: offtop: masz 120 KM, a nie 110 KM (patrz: sekcja auto w profilu). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 KM

Już nie pamiętam ale agent brał cenę z katalogu, pewnie można było dodać z 10% ale skoro te auta tak stoją w uznanym cenniku to są tyle warte. My właściciela zawsze myślimy że mamy więcej warte bryczki :lol:

Tak jeszcze myślę na przyszłość, jakby się uprzeć i wymóc dużo wyższą wartość auta to nie będzie tak, że przy ew. szkodzie i tak wezmą cenę z eurotaxu a klient zapłaci tylko niepotrzebnie wyższą składkę?

 

offtopic: w prawym reflektorze oprawa do żarówki H7 w soczewce obluzowała się i żarówka "patrzy" na dół, da się to naprawić czy nowa lampa tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższą cenę możesz wynegocjować jedynie wyższą wersją wyposażenia. Pierwszy ubezpieczyciel, u którego byłem, nie mógł znaleźć mojej wersji wyposażenia (najwyższej) i pewnie stąd ta cena. Gdzieś tu na forum czytałem, że są dwa cenniki, z których korzystają ubezpieczyciele, ale nie potwierdzę tego teraz. Tyle że w sumie to dotyczy głównie OC.

Uprzeć się możemy, ubezpieczyciel na zbyt wysoką kwotę ubezpieczenia nie zezwoli, gdy auto wg niego nie jest tyle warte. Mnie i tak to rozbraja, bo auta na Zachodzie są droższe niż u nas, a wyceny ubezpieczycieli niższe niż ceny takich aut w Polsce... :bash: Ponoć po to też ubezpieczenia poszły w górę, aby wyceny aut i szkód były bardziej realne... ^^

Pierwszy raz słyszę o 110 KM w 1.9 dCi w Megane II. Fabrycznie były montowane tylko 120 KM w przedliftach i 130 KM w poliftach. Czyżby jakiś swap? 110 KM było w silnikach 1.5 dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 KM to wersja z rynku niemieckiego, całkiem tam popularna, po lifcie oczywiście, norma Euro 4 (zielona naklejka w Niemczech) z zapasem. Generalnie jedna z odmian zmodernizowanego 1.9 dCi, najpopularniejszy to oczywiście 130 KM. Domyślam się, że to kwestie podatkowo-ekologiczne decydowały.

Można gdzieś rzetelnie i bezpłatnie w necie sprawdzić orientacyjną ceną auta? Są np. katalogi eurotax dostępne online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!