Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

215 55 r16 zamiast 205 55 r16


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

To mój pierwszy post na tym forum. Od tygodnia jestem posiadaczem Renault Megane 3 dci 110 z 2010 r.

W związku z niespodziewanym wyjazdem w góry (za tydzień), zdecydowałem się zainwestować w zimówki jeszcze tej zimy. I właśnie dzisiaj pojawiła się okazja zakupu nieużywanych Continentali ContiWinterContact TS830 za stosunkowo nieduże pieniądze, koledze został ostatni komplet, za całość chce 900 zł.

Jedyny minus to nieoryginalny rozmiar - 215 55 r16 i potężny indeks nośności 97 xl.

Proszę o poradę, czy taka opcja w ogóle ma sens w przypadku mojej meganki? Jak może wpłynąć wybór takich opon na komfort jazdy itd ?

Czy oryginalne felgi stalowe bez problemu "przyjmą" taką oponę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Edytowane przez adrianwolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojej megane wejdą nawet 225 :), Na felgi bez problemu powinny wejść 215. Index prędkości to plus jak dla mnie.

215 ma lepszą przyczepność na drodze w warunkach śnieżnych stawia jednak większy opór.

Spalanie będzie na pewno większe ale myślę że max 0.5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze o indeksie nośności a nie prędkości. Przy takim indeksie, dopuszczalna masa całkowita to prawie 3 tony a co za tym idzie, opona jest wzmocniona, grubsza, cięższa i sztywniejsza. Odczuwalnie może spaść komfort i wzrosnąć hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Zdecydowałem się, montaż już za mną. W stosunku do prawie nowych letnich GoodYear'ów efficient grip, Conti zimowe mniej szumią, komfort paradoksalnie się poprawił. Ale prawdziwa miazga to zachowanie w warunkach zimowych. Hamowanie na uklepanym, śliskim śniegu niemal bez ABS-u, przyczepność pierwsza klasa. Jestem naprawdę mega zadowolony.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez adrianwolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!