Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci EDC- szuranie na 6 biegu


borszysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Nazywam się Wojtek, jestem z Katowic i jestem szczęśliwym posiadaczem Megane III ph2 1.5 dci grandtour w wersji wyposażenia BOSE (gdzieś w sieci wyskoczyło mi, że wersja ta zwie się Estate, ale głowy za to nie dam)

 

Na wstępie- przetrzepałem wydaje mi się, że wszystkie wątki dot. skrzyni EDC na tym forum, ale nie znalazłem nigdzie podobnego problemu, dlatego też pozwoliłem sobie założyć nowy temat.

Mianowicie- autko pięknie śmiga, biegi zmieniają się zawodowo, do pewnego momentu. Gdy następuje zmiana z 5 na 6 bieg, wbija się normalnie jednak w okolicach skrzyni słychać szuranie. I dzieje się tak tylko gdy auto ma niskie obroty (ok. 2tys). Gdy już wejdzie wyżej, szuranie ustaje. Szura zarówno na automacie jak i na manualu.

I szuranie jest jedynym objawem, nie szarpie, nie zacina się, słychać tylko dźwięk jakby brudnego łożyska szybko kręcącego się, czy puszczonego resoraka po panelach podłogowych.

Auto-Zięba w Katowicach stwierdził, że należy wymienić olej i problem zniknie. Co ciekawe, gdy pytałem pół roku temu, gdy kupiłem samochód stanowczo mówili, że skrzynia jest bezobsługowa i oleju w niej nie wymieniamy.

W nieautoryzowanym serwisie (specjalizującym się w automatach) zrobiliśmy adaptację skrzyni, problem zniknął na kilkanaście km, po czy wrócił. Jestem przed wymianą oleju (w czwartek będziemy działać w tym temacie), jednak zastanawiam się czy to pomoże, czy przyczyna jest jednak inna. Komputer nie wykazał żadnych błędów skrzyni.

 

Megana jest z 2014 roku, z przebiegiem 90 tys. km. Kupiłem ją pokolizyjną (urwany zderzak przedni, uszkodzony reflektor, bez uszkodzenia chłodnic i wycieków) z pewnego i sprawdzonego źródła z przebiegiem 70 tys km (również potwierdzonym w ASO).

Problem pojawił się jakieś półtora miesiąca temu. Regularnie wymieniane oleje (co 15kkm), lane tylko i wyłącznie paliwo premium (ultimate, vpower, verva, raz z konieczności statoilowski premium.

 

Ma ktoś z Was pomysł, co może być przyczyną? Wolałbym uniknąć podwójnej wymiany oleju, gdy przyczyna może być bardziej "bolesna", zwłaszcza że dynamiczna wymiana oleju sama w sobie jest już drogą zabawą.

 

Pozdrawiam!

Wojtek

 

Dodano: 02 lut 2017 - 10:09

Jestem po wymianie oleju, ponownej adaptacji skrzyni. Problem nie zniknął.

Obdzwoniłem pięć ASO, w każdym rozkładają ręce, nie znają tych skrzyń.

 

Z tego co widzę w sieci, to problem jest nie tylko w Polsce- francuskie serwisy też nie wiedzą co to jest, gdzieś we Francji stwierdzili, że skrzynie wpadają w rezonans i tak po prostu jest.

Problem objawia się takim dźwiękiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że będziesz kolejnym nieszczęśliwym posiadaczem renault megane.

 

Dodano: 02 lut 2017 - 12:14

http://www.ascco.com.pl/

 

Słyszałem, że ta firma jest dobra jeśli chodzi o automatyczne skrzynie, ale tak na sucho to raczej nic nie powiedzą bez zdemontowania skrzyni raczej się nie obejdzie. Zadzwonić możesz i zapytać ewentualnie.

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze- jestem z auta mega zadowolony, martwi mnie natomiast to, że absolutnie nikt nie jest w stanie tego zdiagnozować. Średnio chcę płacić 4-5 tys. za demontaż skrzyni i usłyszeć na koniec, że w sumie to dalej nie wiemy co to jest. Żaden serwis do których dzwoniłem- a obdzwoniłem wszystkie na południu Polski- nie ma nawet żadnych podejrzeń, przypuszczeń, czegokolwiek, tylko chcą rozebrać skrzynie i zobaczyć. Ale nie wiedzą gdzie szukać.

Dam ją do rozebrania dopiero gdy usłyszę od mechanika- to może być X albo Y, bo objawy wyraźnie wskazują na to, że szwankuje X lub Y. A póki co wszyscy mówią- nie mamy pojęcia, rozbierzemy skrzynię to popatrzymy. Ba! Żaden mechanik "magik" skrzyń automatycznych nie zna tej skrzyni:/ Nawet ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można być z auta mega zadowolonym, jak tak naprawdę nie wiesz co tam się dzieje i czy nie [cenzura] za chwile ,przecież tym gdzieś dalej jechać to strach.Jeśli taka niewielka kolizja to nie powinna mieć wpływu na pracę skrzyni.... ale czy widziałeś oszacowanie szkody wykonane przez ubezpieczyciela, bo powiem Ci że nie wiem czy ze 20% aut "pokolizyjnych" od pośredników jest sprzedawana bez poprawek. Nikt Ci nie powie że ta usterka to X lub Y, bo taka skrzynia nie jest popularna , mogłeś popytać mechaników z tych aso czy rozbierali już taką.

Na forum cenzuralnie się wysławiamy, to że wstawisz jedną gwiazdkę nie zmienia znaczenia słowa :!: <czerwona>

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzychu73

Można być zadowolonym, nawet pomimo braku odpowiedzi na pytanie co tam się dzieje. Ja generalnie mocno pozytywnie podchodzę do wielu tematów i nie staram się dołować każdym niepowodzeniem;)

Auto mam naprawdę sprawdzone, kupowane bez pośredników:)

Poszukiwania trwają, póki co znalazłem jeden serwis ASO, który podejrzewa co to może być, profesjonalnie podeszli do sprawy, zanim dali propozycję, to szukali odpowiedzi co może być powodem awarii i w piątek będziemy wiedzieć co i jak (mam taką nadzieję). I tu ciekawostka- jeśli ich diagnoza się nie sprawdzi, to nie muszę płacić za usługę- propozycja wyszła od serwisu, więc tak naprawdę niczym nie ryzykuję.

 

Bardzo możliwe, że usterka nie jest mechaniczna, na co liczę;)

Edytowane przez borszysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Z filmiku wynika tylko tyle, że ten dźwięk występuje wtedy kiedy po wciśnięciu gazu następuje redukcja a nie przy jednostajnej jeździe. Co prawda nie wiem jak wygląda taka skrzynia, ale w zwykłej winą bym obarczył synchronizator. 

Daj znać Kolego jak sprawa wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!