Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia biegów


danychn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Mam pytanie chodzi mi dokładnie o różnice miedzy skrzyniami ,do megane II 1,5 dci 100KM a skrzynią do wersji 82KM.

Dopadła mnie wymiana skrzyni biegów, z powodu uszkodzonego jakiegoś łożyska.Posiadam skrzynie JR5

Dodam ze wcześniejszą miałem jr5 108 a teraz mechanik mi założył jr5 154

Z góry dziękuje za objaśnienie

Edytowane przez danychn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik pewien ,sam zamawiał skrzynie. Rozmawiałem z gościem z serwisu i powiedział że mogą różnić się przełożeniami tzn że tą co teraz mam może mieć krótsze przełożenia ale nie jest pewien. Mam jeszcze jedno pytanie, jak się dowiedzieć jaka skrzynia była w oryginale? Nie jestem pewien czy ta która była to oryginał. Autko zbiera się dobrze na tej skrzyni ale martwię że jeżeli są krótsze przełożenia to czy silnik wytrzyma autostrady niemieckie?

Co do łożyska to nie wiem jakie ceny i które poleciało ale było tylko trzaski ze skrzyni słychać. Co do mechanika to robił mi wcześniejsze auta i nie miałem zastrzeżeń.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z numeru VIN sporo się dowiesz...

Sam zamawiał skrzynię, a z jakiego auta i z jakim silnikiem ona wcześniej współpracowała, jeśli z takiej samej meganki jak u ciebie to nic się złego nie stanie, przyjmując że różnica dotyczy przełożeń to chyba najwyżej będziesz miał inne obroty dla danej prędkości, spalanie etc (to chyba powinieneś sam zaobserwować)...

Ale tak naprawdę czy różnią się przełożeniami (człowiek z z serwisu sam domniema że może)... a może czym innym, jakąś pierdołą... jakaś zmiana konstrukcyjna, rocznikiem produkcji... można mnożyć i domniemać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie jeśli chodzi o spalanie to wzrosło mi do 7.6l/100, a co do prędkości obrotowej silnika to na 5 biegu ma 3000 obrotów. Z tego co znalazłem po wbiciu nr w google to skrzynia pochodzi z kango 1,5 dci 2006 roku. Co do spalania to teraz mam małe przebiegi to nie patrze aż tak na spalanie.

 

Dodano: 06 mar 2017 - 21:49

I wszystko się wyjaśniło, skrzynia miała krótkie przełożenia teraz założony oryginał, czas na testy. Po vinie dowiedziałem się, że nie ma zmienników tylko musi być z tym nr co oryginał.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!