Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie żarówki H7 świecą najdłużej?


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

tych Hella jeszcze nie stosowałem , obecnie kupię w sieci ze 4 sztuki, za kilka miesięcy napiszę ile czasu wytrzymają ;)

A reflektory mam zwykłe, w M3 chyba nie ma soczewkowych?

Ja też mam zwykłe, natomiast mój kolega ma soczewki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie to co piszecie o żarówkach i jestem zaskoczony. Nigdy nie zastanawiałem się nad wyborem żarówek. Zawsze kupuję najtańsze możliwe w hipermarkecie E.Leclerc obok sobie, za kilka złotych, Unitec chyba się nazywają. Żarówki takie same kupują tam też mój wujo i ojciec do swoich samochodów, nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek musiał zmieniać jakąś żarówkę wcześniej niż po 12 miesiącach. Raz faktycznie się tak zdarzyło, żarówka spuchła po miesiącu chyba, o czym zresztą tutaj pisałem bo myślałem, że coś z instalacją jest nie tak, ale założyłem następną i było OK. Przez lata trafiłem więc tylko na jedną z wadą fabryczną ;) Biorąc pod uwagę cenę poniżej 10zł to chyba mam dużo szczęścia, skoro tak Wam lecą te żarówki, markowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że marka żarówek do ich trwałości nie ma większego znaczenia. W meganie, a wcześniej w focusie żarówki padały niezależnie od ich marki. Ja zawsze wymieniam parami, a przy wymianie kupuję dodatkową na zapas jakby w trasie padła. Zdarzało się mi wymieniać komplet philipsów po 2 miesiącach, a inny komplet pracował ponad rok. Kiedyś zdarzyło mi się kupić zwykłe marketowe po 5-6 zeta, które pracowały chyba ze trzy lata. Tak więc nie ma reguły. W meganie zauważyłem, że w soczewkach żarówki jakby szybciej traciły jasność i po roku użytkowania i tak wymieniam komplet na nowy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie żarówki o zwiększonej jasności są mniej trwałe. Coś za coś. Raz kupiłem takie 50% więcej światła i po 2 miesiącach padły, dlatego używam zwykłych. Jeżeli chodzi o trwałość, to zwykłe Hella lub Tungsram w Megane II ph I wytrzymywały mi ok. 8 msc, w Scenicu II ph II w reflektorach soczewkowych wymieniłem 2 razy przez 4 lata posiadania auta, czyli wytrzymywały ok. 24 msc. Obecnie od lipca mam Koleosa i jeszcze nie wymieniałem żarówek, a nie wiem kiedy poprzedni właściciel wymieniał. Chyba długość życia żarówki najbardziej zależy od parametrów instalacji elektrycznej samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@droopy, nie wiem czy należy mu wierzyć czy nie (koleś mnie osobiście trochę irytuje :P ), ale na własnej skórze i doświadczeniu przekonałem się, że coś w tym jest (chodzi mi bardziej o jakość i wydajność snopu światła niż o trwałość żarówki, która może być duża nawet w tych marketowych):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik znam, regularnie śledzę gościa. Na żywo zdaje się bardzo spoko, ostatnio miałem przyjemność go spotkać na finale WOŚP w Łodzi, szalał swoim Peugeotem na Piotrkowskiej ;)

Natomiast co do jakości tego światła, to jakby nie mam punktu odniesienia, bo markowych nigdy nie kupowałem. Co na pewno to jestem osobą, która po mieście samochodem prawie w ogóle nie jeździ bo wolę rowerem(poza zimowym okresem), ale za to bardzo dużo w trasach i to dużej mierze po zmroku bo jestem dziwny i nie lubię jeździć w dzień, szczególnie słoneczny :P W związku z czym absolutnie nie narzekam na to jak droga jest oświetlona przed autem. Generalnie o ile samego auta nie myję zbyt często, tak bardzo regularnie przecieram reflektory zwilżoną szmatką, więc to na pewno też ma wpływ na jakość tego światła.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żarówki przepalały się regularnie co 2, 3 miesiące - reflektory soczewki.

Problemem okazała się kostka, a dokładnie styki w kostce były zbyt luźne.

Po paru latach męki i zużyciu się reflektorów, zakupiłem nowe zamienniki.

Przed montażem dokładnie wyregulowałem blaszki w kostkach, żeby dobrze przylegały do końcówek żarówki.

No i problem często przepalonych żarówek zniknął, nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie właśnie te philipsy vision +30% były jednymi z krócej pracujących, nie wytrzymały nawet 3 miesięcy.

Dobrze, że miałem jeszcze rachunki na ich zakup, to je zareklamowałem u sprzedawcy - udało się :)

Chyba jednak wibracje i klekot silnika diesla muszą mieć coś wspólnego z tą trwałością, co zrobisz.

Ja tych żarówek sporo znajomym polecałem i wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!