Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RM 2 1.6


slab1717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasu poszukuje auta do około 11 tys w benzynie, najlepiej z gazem, dzisiaj znalazłem i wstępnie obejrzałem oto takie autko https://www.olx.pl/oferta/renault-megane-2-bezwypadkowy-1-6-benzyna-lpg-olkusz-CID5-IDk4g5e.html#16bbe9e6b4 , oglądałem to auto na stacji paliw przy kiepskim świetle ale na pierwszy rzut oka się wydaje ok, jednak na głębsze sprawdzenie oraz jazdę próbną umówiłem się na sobotę gdy będzie jasno. Na co powinienem zawracać uwagę przy tym samochodzie? Koleś stwierdził że przebieg jest realny (nawet pokazywał książkę serwisową z Niemiec i było ok), szyby są z tego samego roku, jedyną wadą jaka jest według niego to że jakiś tam program wycieraczek nie działa. Cewki były wymieniane na nowe jakiś czas temu i działają, o KZFR nic nie mówił, więc moje pytanie jak to sprawdzić czy czasem wymiana się nie szykuje. Jak ogólnie współpracuje LPG z tym silnikiem ? Piszcie wszystko co może mi pomoc zbadać to autko pozdrawiam ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpracuje świetnie, ale spalanie jest wyższe niż 9 litrów gazu, chyba że jeździsz ekspresówką ciągle 90 km/h i nie wjeżdżasz w miasto. U mnie butla 55 litrów starczyła na 400-500 km w zależności od tras. W trasie raz udało mi się uzyskać 550 km. Raz jedyny. Nie mam tyle cierpliwości. <piwko>

KZFR - głównie odpalanie.

Bierz auto na stację kontroli pojazdów lub do ASO, to sporo się dowiesz. Bierz VIN i za 30 czy ileś złotych wykup sobie raport autoDNA lub inny, można czasem czegoś ciekawego się dowiedzieć lub... Uspokoić się. :)

Automat do wycieraczek nie działa? Pewnie żel trzeba wymienić, do sprawdzenia.

Najlepiej gdybyś wypożyczył odpłatnie od kogoś Clipa. On prawdę Ci powie. :) Poszukaj na portalach lub dogadaj się z kimś z forum. Ponoć groszowe sprawy.

Ogólnie silnik jest dość mało awaryjny.

Jak obejrzysz, znajdziesz wszystkie mankamenty, to poświęć kilka godzin na forum, aby znaleźć rozwiązania istniejących problemów. Poszukaj w istniejących tematach. Wtedy sam sobie odpowiesz, ile ewentualnie musisz włożyć w auto.

Jako niedawny sprzedający powiem tak: dogadaj się ze sprzedającym że zalejesz mu za 20-30 zł gazu, ale zabierz auto w dłuższą podróż, niech się nagrzeje etc. Sprzedający przynajmniej wtedy zgodzi się na przejażdżkę dosyć dłuższą trasą po różnego rodzaju drogach. W mieście nie wszystkiego się dowiesz o aucie. Piszę to, bo jako sprzedający wlałem spoooro gazu i mnie już to irytowało - miałem wrażenie, że każdy chce się tylko przejechać. Sprzedawca nabierze do Ciebie zaufania i może trochę więcej spuści. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że chłop jest policjantem, przyjechał z żoną która "niby" użytkowała to auto, mówi że na gazie jedynie 7 tys km przejechało autko, zostawił pół baku benzyny i pół zbiornika gazu p

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!