Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

na jakich stacjach tankujecie swoje diesle


kowalikd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem poruszyć temat stacji paliw, mianowicie na jakich stacjach tankujecie, chodzi mi o markę Orlen, Lotos, Shell, BP?

Może ktoś pracował lub zna kogoś kto pracuje na stacji paliw i może powiedzieć jak to wygląda od środka ?

Czy ktoś miał jakieś problemy ze swoim dieslem przez słabej jakości paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, raz w poprzednim aucie zatankowałem gaz na Orlenie to auto zachowywało się jakbym na dwóch cylindrach jechał...kupiłem gdzieś w trasie za 30zł co by tylko do domu dojechać, bo trochę mi brakło i całe szczęście, że tylko tyle. Zawsze kupuje na marketowej stacji obok siebie paliwo i nigdy nie miałem problemów. Zawsze uważałem, że najlepiej trzymać się sprawdzonej stacji, a nie sieci jako takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dołączę.

Od wielu lat tankuję na BP, mogę tankować na tych stacjach w całym kraju, ale tylko nie w Łomży.

Nawet w zeszłym roku musiałem dolać kilka litrów do zbiornika , niestety akurat w Łomży , znowu porażka,od razu widać że auto słabnie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję u siebie na eMili, a jeśli jestem w trasie, to na Lotosie albo BP. Na orlenie nigdy nie wiadomo, czy to stacja firmowa, czy jakiś prywaciarz ma umowę z orlenem. Orlen parę razy mnie zawiódł, a na eMili, a wcześniej Neste jeszcze nie miałem żadnych przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tankuję na Statoil z uwagi na najlepsze paliwo jakościowo w mieście. Należy pamiętać, że właściwe paliwo ma również wpływ na żywotność filtra cząstek stałych i małe stacje, nie firmowe należy omijać. Ponadto nie są polecane stacje benzynowe na których tankuje się przejazdem np przy głównych trasach gdyż mają oni pojęcie, że zatankujesz tam raz i już możesz nie wrócić dlatego niekoniecznie muszą dbać o jakość paliwa. Polecam sprawdzać badania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, którzy co jakiś czas badają jakości paliw a wyniki z przeprowadzonych badań są dostępne u nich na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję u siebie na eMili, a jeśli jestem w trasie, to na Lotosie albo BP. Na orlenie nigdy nie wiadomo, czy to stacja firmowa, czy jakiś prywaciarz ma umowę z orlenem. Orlen parę razy mnie zawiódł, a na eMili, a wcześniej Neste jeszcze nie miałem żadnych przygód.

A co BP nie działają u prywaciarzy na brandzie? W ogóle to ten temat trochę nie ma sensu w wymiarze ogólnopolskim oczywiście. Co innego dzielić się spostrzeżeniami z jednego miasta lub ewentualnie powiatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmieniać stacje, nie przyzwyczajać się w tym kraju do niczego.

Wprawdzie nie olej a benzyna, ojciec kiedyś tankował non stop na jednej stacji, miał nową Astre1, po 40.000km zatarły mu się wtryski czy coś, okazało się później że na tej stacji chrzcili paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na markowych stacjach nie tak łatwo kombinować z paliwem, dużo procedur, elektroniki itd.

 

Generalnie są dwie zasady:

1. Im większa rotacja paliwa, czyli im częstsze dostawy, tym mniej czasu żeby wytrąciła się parafina czy inne związki

2. Dbanie o dystrybutory, przed zimą i po zimie trzeba wymieniać filtry w dystrybutorach, jak się tego nie robi to dużo syfu może dostać się do baku.

 

i to tyle ..... a paliwo na markowe stacje jest albo z Orlenu albo z Lotosa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać na YouTube porównania odnośnie gestnienia w niskiej temperaturze. I zobaczyć jakie są różnice. od 9 lat tanieje Zafire na Tesco i nigdy nic się nie zadziało, Megane od dwóch lat i lata. A przemial mają tam niezły, z tego co obserwuje to stacje markowe mogą o takim pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać na YouTube porównania odnośnie gestnienia w niskiej temperaturze. I zobaczyć jakie są różnice. od 9 lat tanieje Zafire na Tesco i nigdy nic się nie zadziało, Megane od dwóch lat i lata. A przemial mają tam niezły, z tego co obserwuje to stacje markowe mogą o takim pomarzyć

 

No wiadomo, Stacje przy Supermarketach mają branie ale ...... TIRy tam nie tankują, więc sprawa przemiału jest względna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na orlenie nigdy nie wiadomo, czy to stacja firmowa, czy jakiś prywaciarz ma umowę z orlenem. Orlen parę razy mnie zawiódł, a na eMili, a wcześniej Neste jeszcze nie miałem żadnych przygód.

 

Większość stacji to franczyzy, zerknij na to co masz wydrukowane na paragonie ;) Na górze będziesz miał nazwę sieci, ale niżej jako sprzedawca jest już firma franczyzobiorcy czyli np: "Stacja Paliw Jan Kowalski". Sam działam w tym systemie tylko w innej branży. Nie zdziw się, McDonald's to też franczyza, tylko z najwyższymi chyba kosztami wejścia ;)

 

A do tematu: tankuję tylko na Shell (płacę kartą flotową), mam kilka stacji w Warszawie gdzie się zaopatruję, wszędzie paliwo odpowiedniej jakości, gdy jadę w Polskę a w okolicy nie mam Shella tankuję na dowolnej byle sieciowej stacji. Akurat zawsze biorę faktury więc w razie czego mam podkładkę gdyby mi lewe paliwo sprzedali. Od 10 lat najmarniej nie pamiętam żebym trafił na jakieś lewe paliwo a jeżdżę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiry tanieją tam gdzie mają dobry układ że stacja paliw.Mam jedna stacje po drodze do pracy, mijam ja codziennie na Orlena przemianowali ja w jedną noc.Pewnie zmienili szyld bo raczej w zaplecze techniczne to nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze biorę faktury więc w razie czego mam podkładkę gdyby mi lewe paliwo sprzedali

Tylko zawsze mnie zastanawiało jak w takim przypadku udowodnić winę danej stacji. Słowo przeciwko słowu, bo właściciel stacji może twierdzić, że dotankowałeś gdzieś po drodze albo specjalnie dolałeś jakiegoś syfu do baku. Jak udowodnisz, że tak nie było? No chyba, że auto rozkraczy się przy odjeżdżaniu od dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!