Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Korek spustowy oleju i uszczelka


Sbenios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zbliża się wymiana oleju i chcę dostarczyć swojemu mechanikowi niezbędne materiały. Z tego co wiem zawsze wymienia się też korek spustowy i podkładkę. Zawsze robiłem to w serwisie, więc nie wiem jakie numery mają te części, nie są ujęte one w rachunku, tylko sama nazwa korek + podkładka. Moje auto dokładnie to MIII phI 2010r 1.5 dCi 110KM z FAP. W związku z tym może mi ktoś potwierdzić czy część o numerze 7703075348 pod tym linkiem jest prawidłowa? Jest też dostępna podkładka o numerze 8200641648. I nie wiem którą powinienem zamówić. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Sbenios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę korka to tak jak najbardziej wymieniać, sama uszczelka kosztuje przeważnie około 2zł. Jaki sens ma wymiana korka, co z plasteliny je robią...

Te miedziane są owalne i przy dokręcaniu spłaszczają się dopasowując się. Nie chciało mi się przy pierwszej wymianie jeździć za nią i założyłem starą... oczywiście zaczęło tamtędy sączyć się...

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładka z gumą (jak pisze aniewa) lub uszczelka miedziana działająca na zgniot (chyba o takiej pisze karllo), aczkolwiek wymieniałem taką uszczelkę korka tylko profilaktycznie po 4 czy 5 wymianach oleju. IMHO nie ma potrzeby zmiany uszczelki, dopóki nie cieknie.

 

A korek?

Wymieniasz części ze względu na cenę czy ze względu na potrzebę wymiany/zużycie?

Jeszcze raz - lepszy sens ma wymiana pompy oleju, bo to ma 1000x większe znaczenie, niż korek. To prawda, że pompa kosztuje 400x więcej niż korek z uszczelką, ale nowa pompa może tylko pomóc w smarowaniu, a nowy korek nie daje kompletnie nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w każdym serwisie od nowości była wymiana korek + uszczelka podczas wymiany oleju. Czy ma to sens, nie wiem, ale widocznie tak. W miejscu gdzie mieszkam, nie spotkałem się z czymś innym. Jadę na inspekcję i to zawsze było w pakiecie. Ale widzę, że ciężko pojąć. A temat nie był o pompie oleju, która jest u mnie sprawna tak na marginesie.

 

IMHO nie ma potrzeby zmiany uszczelki, dopóki nie cieknie.

Z takim podejściem dalej każdy parking, trawniki będą zarzygane olejem. Ale co kto lubi.

 

Potrzebne info uzyskane.

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Sbenios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładkę to jeszcze rozumiem (chociaż nie widzę potrzeby), ale korek? Lepszy sens ma wymiana pompy oleju, bo to ma 1000x większe znaczenie, niż korek.

Dokładnie jak kolega mrarek pisze, przy wymianie oleju wymieniamy tylko podkładkę (miedzianą), korek nie, bo i po co :lol:

 

Dodano: 04 lut 2017 - 16:02

@Sbenios, musiało by Ci tego oleju sporo lać żeby zarzygać trawnik (jest osłona pod silnikiem...). W serwisie to najchętniej by Ci silnik wymienili wraz z olejem, przecież klient nasz pan, płaci za wszystko co wymieniamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale powyższe tylko pokazuje jak serwis postępuje z klientami jeleniami.

No ale jak człek na forum napisze, to otrzymuje, że "ciężko pojąć".

 

Dodano: 04 lut 2017 - 18:52

(...) W serwisie to najchętniej by Ci silnik wymienili wraz z olejem, przecież klient nasz pan, płaci za wszystko co wymieniamy :lol:

nic dodać, nic ująć Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!