Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 dci wyciek oleju okolice rozrządu


25poli

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się wyciek oleju w dolnej części rozrządu, cała prawa strona zachodzi trochę na miskę, rozrząd na łańcuchu co może być przyczyną? Uszczelnienie pokrywy rozrządu czy uszczelniacz wału korbowego? Widzę też dodatkowo, że na turbinie również pojawił się wyciek oleju - efekt znaczny ubytek oleju w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej stawiałbym na uszczelniacz wału korbowego ale bez zdjęcia osłon się nie dowiesz... wyciek może być wyżej...

Uszczelnienie pokrywy rozrządu? A to jest jakieś specjalne uszczelnienie, rozrząd pracuje w oleju?

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam zdjęcia, postaram się też o zdjęcia z tym wyciekiem

 

Dodano: 04 lut 2017 - 12:01

auto mam 6 mc, praktycznie nic nie było robione, wiem że jest do sprawdzenia turbina jednak nie ma problemów z mocą silnika jak na jednostkę 150 km KM jest ok, ale przewody do czyszczenia + egr, muszę też sprawdzić wtryski pojawia się czasem komunikat sprawdź wtryski, do wymiany mam czujnik pedału sprzęgła, obawiam się też że jest problem ze sprzęgłem pierwszy bieg ciężko wchodzi - auto sporadycznie jeździło

 

Dodano: 04 lut 2017 - 12:06

Przebieg tylko 14800 km ?? co było robione ostatnio przy silniku ? auto masz od nowości ?

przepraszam 0 uciekło

post-36616-0-82860700-1486205585_thumb.png

post-36616-0-14583500-1486205600_thumb.png

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg jest udokumentowany??, auto krajowe ?? bo przebieg 148.000 km - to jest ok.30 % do remontu,

Silnik do generalnego przeglądu; to jest to co napisałeś, plus;

-prawdopodobnie to simmering wału korbowego, sprawdzać poziom oleju - na ok.połowy miarki a nie na max ,

-szczelność połączeń układu dolotowego, olejowego, paliwowego ,

-drożność; układu smarowania turbiny, odmy olejowej, węży olejowych i ciśnieniowych,

-jest problem ze sprzęgłem, pierwszy bieg ciężko wchodzi - skoro tylko I bieg, to nie sprzęgło a raczej synchronizator I biegu,

-nie odkładać przeglądu, aby nie zniszczyć FAP-a -jeżeli puszcza olej turbina ,

Sprawdzić poziom oleju w skrzyni,

-po wymianie simmeringu - zalać dobrym olejem i zmieniać co 10.000 -15.000 km ,

-do paliwa dodawać olej 2T ,

-tankować dobre paliwo , studzić turbinę , mieć lekką nogę ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-2010 - rozumiem że ma być olej na połowie, posiadałem wcześniej 1.9 dci to miałem ponad połowę i było ok, zastanawiam się czy muszę ściągać osłonę rozrządu by wcisnąć simmering bo rozumiem, że on znajduje się właśnie na tej osłonie. Wstępnie chcę się uporać z tym wyciekiem z tej strony, następnie przejdę do turbiny, gdzie od spodu widzę na połączeniach ktoś wcześniej kleił jakieś dziadostwo na rurkach, pewnie muszę zdemontować co do wymiany oleju to tak jak w poprzednim aucie wymieniałem olej co 10 tyś włącznie z filtrami + czyściłem układ common rail. Tak jak powiedziałeś muszę sprawdzić olej w skrzyni ale raczej wymienię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!