Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Firma sprzedająca silniki


Fantasta

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że lubisz hazard..... kupno używanego silnika 1.5 Dci jest obarczone potężnym ryzykiem , firm jest w PL kilka i dają w większości gwarancję rozruchową . Czeka cię ciężka przeprawa. A nie lepiej remont starego zrobić?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odbiór do środy mają zrobić. Nie cały rok temu dawałem turbinę do regeneracji oddałem do sprawdzenia i czekałem 3 tygodnie na nią ale uznali reklamację. Turbina była robiona w innym warsztacie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem że są problemy ze zwrotami i reklamacjami.

Ciekawi mnie jakie ty miałeś sprężanie, jaki zakres prac wchodzi w ten remont, ile ci wycenili.

W środę masz odbiór ale pewnie zakres cenowy Ci powiedzieli. Przecież nie oddałeś im w ciemno i nagle we środę usłyszysz 7tys. Zapłacisz ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica do remontu, pierścienie też. Panewki korbowodowe. Koszt około 3 tyś. Dobrze że turbinę uznali i dali po remoncie bo by doszło 800 zł. Auto paliło 3 litry oleju na 1000km. Wiadomo filtr i olej i płyn nowy. Tuleje cylindrowe były ok. Wytarty był wałek rozrządu. Auto miało moc tylko żarło olej.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantasta, co za problem wymienić pierścienie, uszczelniacze zaworowe, przy okazji panewki wymienić (niski koszt), płukanie silnika i powinien być jak nowy. Niektórzy kupują samochód z myślą o jeździe 2-3 lat, w ogóle nie podejmują się serwisowania jak wymiana oleju itp. Silnik mógł zrobić 100 tyś km bez wymiany oleju. Może właśnie kupiłeś taki egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem, tylko znajdź mi kogoś w Trójmieście kto mi to zrobi pewnie i za normalne pieniądze. Albo nie chcą się podjąć, albo życzą sobie 2,5-3tys za samą robocizne. Do tego części, obróbka w obcym zakładzie głowicy, płyny i oleje i popłynę 4,5-5tys.

 

Najgorzej jak rozbiorą silnik, a okaże się że cylindry do szlifu, tłoki trzeba nadmiarowe i do ceny wyżej dojdzie 1,5tys...Ehhh...

Edytowane przez Fantasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek i jak auto? Odebrałeś.

Ja chyba zdecyduje się na remont. Znalazłem kogoś kto się podejmie za normalne pieniądze.

Coś jeszcze warto wymieniać przy takiej robocie. Planuję pierścienie, panewki na korbach, uszcz. zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem tak jak piszesz panewki choć miałem dobre ale chciałem wymienić, uszczelka miski, olej, filtr. Z góry głowica do remont, bo był złom, ktoś nie wymieniał oleju. Wałek wytarty. Wiadomo uszczelka i trochę innych rzeczy, planowanie głowicy. Nowa na allegro 2 tyś. Pierścienie na tłokach. I wyszło 2800. Turbinę oddawałem do reklamacji była robiona niecały rok temu uznali i odesłali zregenerowaną. Aby jeździło po wakacjach i tak kupuję inne auto młodsze. Nie kupił bym silnika, używki w Belgi, jeżdzą od 30-50 tyś rocznie i z tamtą sprowadzają silniki. Mój miał niby 200 tyś przebiegu i był złom.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!