Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapytanie o śruby - stalowe a aluminiowe


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, krótkie pytanie. Nie mogę znaleźć śrub do felg do megane 3. Niby po lewej stronie są do aluminiowych a po prawej do stalowych. Obecnie w aluminiowych mam takie jak po prawej stronie na zdjęciu. Czy powinienem je zmienić na te jak po lewej? Czy te śruby mogą być również do stalowych i aluminiowych?

 

W necie ciężko znaleźć o tym informację. Wg sklepów jak patrzyłem to te i te śruby są dobre do każdej z felg. Ogólnie w nowszych samochodach jeden ze sprzedawców powiedział, że to nie ma znaczenia. Wyglądaj tak samo. Jeżdżę (na tych całych, po prawej stronie) juz 3 msc i niby jest ok, ale boje się aby alufelga się nie popsuła) Natomiast np w focusie 1 muszą być dwa komplety bo tam stalówka o alufelga to całkowicie inne śruby - to akurat wiem z doświadczenia.

post-62917-0-07273300-1486478449_thumb.jpg

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to czy śruby mają ruchome pierścienie i wtedy są do aluminiowych. Mam fabryczne alufelgi (identyczne) w dwóch renówkach i w jednym śruby są z luźnymi pierścieniami, a w drugim bez pierścieni. Chodzi o długość śrub - dokładnie długość gwintu. Da alusów (ze względu na ich budowę) są innej długości i na to trzeba patrzeć. To zdjęcie śrub po prawej jest zdjęciem kompletu jaki jest załączany do koła zapasowego z felgą stalową gdy pozostałe koła są na alufelgach. W przypadku zakładania zapasówki trzeba też zmienić śruby ze względu na to, że do alufelg mają inną długość. Jak śruba jest za długa to może haczyć z drugiej strony piasty, lub mocno zardzewieć (na odcinku który wyjdzie poza piastę) i podczas wykręcania uszkodzić gwint.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vf1kzm4 - początek. a ewentualnie, gdzie mogę typ znaleźć? bo tam jest sporo i nie wiem ktory :)

najwyżej będę kminił w zimę :(

a w jednym ze sklepów znalazłem info:

 

"Do sprzedania nowe śruby koła (felgi aluminiowe i stalowe) do samochodów marki Renault. O referencji do nr oryginalnego: W razie wątpliwości proszę sprawdzić wg nr oryginalnego w serwisie. Cena jest ceną za 1 sztukę.

Wymiary:

- długość całkowita: 50mm

- długość gwintu: 26mm

- gwint: M12 x 1,5

- wielkość klucza 17

"

podjechałbym do serwisu ale oni nawet klienta olewają gdy chce się kupić (zapłacić kasę)

Chociaż wg tego tematu http://megane.com.pl/topic/38040-sruby-mocujace-do-felg-aluminiowych-megane-iii/ to mam założone od felg stalowych a aluminiowe powinny być z kolnierzem ruchomy. W internecie jest tyle rzeczy ale aby coś znaleźć to nie ma ;/

na innym forum znalazłem: "pływająca jest po to żeby nie 'wżynała' się w aluminium, ale jedna i druga pasuje do staowych i aluminiowych felg aby był stożek, no chyba że jakieś inne felgi na płaską śrubę."

Więc wychodzi na to, że to jedna i ta sama śruba. Tyle renówek jeździ po drodze a tylko jednej osobie się chciało napisać co i jak. Masakra

Na stronie sklepu tylko ze śrubami - do oryginalnych i stalowych wyglądają tak samo. Być może długość jest inna ale chyba w nowych robią po jednym typie śrub. Najwyżej jutro podjadę do serwisu i zapytam.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane III ph I miały śruby z kołnierzami. Prawdopodobnie w ramach oszczędności PhII już takich nie miały. Podmalowano je tylko, aby lepiej pasowały do felg aluminiowych. Sam szukam kompletu do alusów. Na allegro trudno o komplet w dobrym stanie. A nowe śruby są okropnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem po kodzie. Znalazłem po feldze i alufeldze - rysunkowi tak jak u mnie. I faktycznie z kołnierze są dłuższe (całość) o 3 mm od zwykłych, ale nie mogę znaleźć długości gwintu który jest chyba najważniejszy. Czy ewentualnie te 3 mm mają znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby nie były za długie. Jak chcesz wiedzieć czy obecne są dobre to musiałbyś zobaczyć ile wystają śruby od strony piasty. Jest to prawie nie do zobaczenia na założonym kole. Ale jak byś podkleił plastelinę na jeden otwór od strony wewnętrznej i przykręcił koło, to po odkręceniu i zdjęciu plasteliny wiedziałbyś ile śruba wystaje (może metoda dziwna, ale będzie skuteczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moje śruby z pływającymi kołnierzami zużyły się. Już wybrałem Febi 36254, ale w międzyczasie byłem w Norauto i zamiast tych kupiłem zwykłe, bez kołnierzy - ale na wzór śrub, które miałem wraz z kołem zapasowym w bagażniku. Od 3 sezonów zarówno felgi aluminiowe jak i stalowe zakręcam na te zwykłe śruby i nie widzę żadnych różnic. Nie widzę także, aby felgi aluminiowe były zużyte. Jedna uwaga, od dawna sam zmieniam koła i dokręcam śruby kluczem ręcznie - a nie za pomocą kluczy udarowych jak to jest u oponiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki i to jest też dobra odpowiedź która jest sprawdzona. Skoro robiłeś na wzór śrub z felg stalowych i nic się nie dzieje to jest ok. A do stalówek są właśnie bez kołnierzy. Tak opony zmieniam sam jak i sam dokręcam kluczem normalnym a nie udarowe. Dzięki uspokoiłeś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!