Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obluzowana soczewka w reflektorze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dwa problemy z prawym reflektorem soczewkowym w MII 2006:

1) problem z soczewką - jest luźna, porusza się w lampie w kierunku góra-dół, żarówka natomiast siedzi sztywno w oprawie. Można to jakoś naprawić, przymocować? Jak poruszam ręką przez otwór serwisowy oprawą żarówki to na ścianie rysuje się albo pozioma łamana wyraźna linia światła albo taka sama linia tylko z jasnym polem pod nią i to wydaje mi się jest efekt pożądany, tyle że w tej pozycji nie chce się utrzymać oprawa wraz z soczewką.

2) reflektor nie ma chyba osobnej regulacji świateł drogowych i mijania a mam wrażenie, że wiązka światła drogowego w tym (prawym) reflektorze świeci mocno do osi pojazdu i w górę. Nie świeci równolegle z wiązką światła mijania jak w lewym. Można to przez to, że diagnosta reguluje tylko światła mijania i tak ustawia reflektor żeby one były w normie nie zwracając uwagi na drogowe.

 

Reflektory to oryginały, auto bezwypadkowe. Mam również wrażenie że świecą dużo gorzej niż kiedyś, chociaż żeby coś w nich zaśniedziało nie zauważyłem. Jakieś czyszczenie wchodzi w grę?

 

Dzięki i pozdrawiam,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane II ph2 jest też z dołu reflektora regulacja na boki. Z tym że jakby nie regulować to zawsze soczewka świateł mijania porusza się z odbłyśnikiem świateł drogowych. Dobrze sprawdzić prawidłowe osadzenie żarówki H1. jeśli jest rozbieżność miedzy drogowymi (mi kiedyś źle siadła)

Może być luz miedzy gniazdem żarówki H7 a odbłyśnikiem. To częsty przypadek jak ktoś przesadza z siłą przy wymianie żarówki.Trzeba wyjąć lampę i ocenić dokładnie co się stało.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta badający światła może sprawdzić prawidłowość ustawienia snopa światła w poziomie?

Nigdy się z tym nie spotkałem, zawsze badają tylko ich zasięg, to samo dotyczy świateł drogowych, czy je też się bada?

Masz rację z tą siłą wymiany żarówki H7, prawdopodobnie była nadmierna i coś się tam w końcu przestawiło:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kręcą imbusem na silniczku, ustawiając zasięg- czyli góra dół.

Śruba regulacyjna na boki jest z samego dołu i szczerze powiem że raczej nie da się nią kręcić bez zdemontowania reflektora.

Mogę się mylić. Co prawda mam reflektory Xenonowe, ale regulacja ręczna jest taka sama jak w H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakoś tam myślę da się podejść od strony nadkola, tylko nie wiem czy przez otwór serwisowy czy trzeba zdjąć całe nadkole.

Doczytałem klucz 6mm - tylko jak to działa, wkręcanie przestawia w którą stronę? Kręcimy samą śrubą czy całym tym (chyba) plastikowym krzyżem?

post-14325-0-49788600-1492378244_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wyjmowałem reflektory oba - szły do regeneracji. Ta regulacja ze zdjęcia jest trudno dostępna ale możliwa do wykonania przez otwór w nadkolu prawym.Wykręcanie śruby regulacyjnej powoduje przesunięcie kierunku świecenia w prawo - mijania i drogowe razem. Regulacja w pionie jest tylko na silniku - może trzpień napędowy wyjechał z zaczepu na reflektorze ? Chyba jednak demontaż da odpowiedz...

Edyta.Sześciokąt jest całością z trzpieniem krzyżowym.Może się dać kręcić palcami.

Edytowane przez marianprzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o prawym reflektorze. Odpisałem o prawym .Lewy przy wykręcaniu śrubki przesunie snop światła w lewo."Przez otwór w nadkolu prawym " nie wyregulujesz lewego reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!