Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Strzał pod maską i wyłączenie silnika (STOP)


mg1500

Rekomendowane odpowiedzi

mg1500

Nie myślałeś o Megance II ale ph 2 od 2007 roku. To dobre auta a dzięki opinii o silnikach z roczników 2003-2005 są tanie.. Pytanie ile chcesz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Chciałbym teraz coś nowszego, bo do wydania mam 30-50 tysi. Chciałbym również sprawić sobie pierwszy automat, ale kompletnie nie wiem co kupić. Co istotne - abym się czuł tak samo komfortowo jak w Megance dwójce. Trójka jest dla mnie za mała, a czwórka ma krzeszła zamiast siedzeń, więc odrzuciłem ją na starcie. Aktualnie najbliższy jestem zakupowi Corolli z 2012-2014, ale nie ma u mnie w mieście żadnej na sprzedaż, abym mógł zobaczyć jak tam działa automat. Rozważam również markę Hyundai, Mitsubishi, choć nie przekonało mnie jeszcze żadne (po opisach/video dostępnych w internecie). Stąd było moje pytanie - na co Wy się przesiedliście po Megankach. Chciałem jeszcze sprawdzić Citroena C5, ale okazuje się, że nie produkują go od zeszłego roku. Nie oczekuję dużo - wygodnego siedziska dla 180 cm człowieka. wygodnej kanapy z tyłu, podłokietnika i dużo miejsca z boku przy drzwiach, bo duszę się jeżeli coś mnie ogranicza z lewej strony. Plus jakieś ciekawe dodatki typu tempomat, podgrzewanie szyby/siedzeń i dobra klimatyzacja, bo w mojej Megance w lato zaczęło kopcić z wydechu jak dałem na 3-kę i postałem w korku w upalne lato. Coś się widocznie rozszczelniało, ale widocznie trafiałem na głąbów mechaników, bo nie dali rady tego zdiagnozować. Sedan w zupełności wystarczyłby mi, a może Corolla tak mi się spodobała, bo nawet linię ma podobną do Meganki :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 30-50 tys to wybór jakiś jest. Po Megi szukałem jakiegoś VANA ( mam 2 dzieci) + dość często wożę teściową, listwy deski meble krzaki czy inne takie. Duże i wygodne ma być. Myślałem nad Scenikiem, C4 Grand Picasso, Toyotą Verso.

Scenikiem jeździłem bo kuzyn posiada takowego 1,5 dci mi się podobał, ale moje ładne pól kategorycznie go odrzuciła bo się nie podoba. Później przymiarki do C4 GP tylko dostać coś z 2,0 HDI i manualną skrzynią ciężko ( 90% z pół automatem który ponoć najlepszy nie jest), a silnik 1,6 hdi co by nie pisali nie nadaje się do tego samochodu... to po prostu nie jedzie. Inna sprawa że większość tych samochodów ma po 150 tys przebiegu rozsypany fotel kierowcy pruje się materiał i wysypuje gąbka.. wstyd i żenada. Toyota nawet się nie przejechałem bo środek się mi nie podobał i miała śmieszny bagażnik. szukałem szukałem i za 29 tys kupiłem Forda S-MAX 2,0 tdci z 2008 roku, zawsze się mi podobał tylko był poza zasięgiem cenowym,krótko się znam z tym autem ale jestem w nim zakochany :D . Trzy rozdzielone fotele z tyłu sa na tyle daleko że dzieciaki nie mogą się okładać w czasie jazdy, dodatkowo można dość mocno je wychylić więc w pozycji pół leżącej dzieciaki zasypiają i spokój. 3 osoby z tyłu bez problemu się mieszczą . Do samochodu włażą elementy o długości 2800 mm i to bez układania ich po przekątnej na desce rozdzielczej. MA tez wady: Nie mogę jeździć na zimny łokieć bo nie sięgam łokciem do drzwi (mam 175 wzrostu), nie mam co przerabiać w aucie bo w zasadzie wszystko co powinno być jest- ( brak świateł do jazdy dziennej ale jestem w tracie zbierania materiałów do przeróbki i tez będą). Niestety nie mam młodszego bo w rocznikach 2010/2011 można bez kosztów lub przy minimalnych ( piwko dla jakiegoś klubowicza) zmienić moc silnika z 140 na 163 lub 180 KM. Taki bajer program jest w sterownikach silnika i trzeba tylko przełączyć mapę.( Mondek tez tak ma)Tak że z swojej strony polecam S-Max, ale jeżeli chcesz mieć komfort to polecam auto segmentu D , Laguna, Mondek.. te auta naprawdę płyną.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!