Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zbyt niska temperatura płynu chłodzącego


Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi sie ze bardzo mylace jest to iz czyjnik temperatury znajduje sie zaraz obok termostatu i jesli on sie otwiera i wlatuje schlodzony plyn to czujnik to zaraz wykrywa, a to nie znaczy ze plyn w silniku ma taka temperature, wydaje mi sie ze ten czujnik powinien byc umieszczony gdzies dalej, tam gdzie 2 obiegi zdaza sie juz wymieszac. Ale nie wiem z jakiegos powodu konstruktorzy zamontowali do wlasnie tam ;-)

 

W E7J montowanym w clio i R19, czujnik byłwkręcany w głowice od boku, reczywiscie wahań nie było, ale za to bezwładność cieplna jaką miała głowica powodować może przydławienia z powodu złej dobranej mieszanki po np krótki postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Sebaczaj,

do pracy mam 12 km i z obserwacji wynika ze nie stabilizuje sie na tym odcinku, moze tez dlatego ze nie jade ciagle trasa tylko troche tez przez miasto, ale szykuje sie w weekend dluzszy wyjazd to sprawdze po ilu km stabilizuje sie wskazanie

 

I dodatkowe pytanie czym sie rożni termostat do silnika 16V od termostatu do 8V, oczywiscie oby dwa typy tej samej firmy i otwarcie przy 89 stopniach C??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do pracy mam 12 km i z obserwacji wynika ze nie stabilizuje sie na tym odcinku, moze tez dlatego ze nie jade ciagle trasa tylko troche tez przez miasto, ale szykuje sie w weekend dluzszy wyjazd to sprawdze po ilu km stabilizuje sie wskazanie

 

I co sprawdziłeś. Ja trochę jeździłem i faktycznie po 30 km się stabilizuje (jak jest ciepło na dworze to wcześniej). Dziwne jest to, że jak zjezdrzałem w górach parę kilometrów w dół serpentynami (koło Kowar trasa Jelenia Góra - Wałbrzych) to wskazówka spadła do drugiej kreski i doś długo wracała do trzeciej kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Opisze jak to u mnie wyglada.

 

Jak jade rano (wczesna jesien / koniec lata): temp. powietrza 10-13 stopni, to po 5 minutach wskazowka temperatury ustawia sie z "silnik zimny" w pozycji "2ga kreska od dolu" i tak sobie jest (troszke oscyluje ale nigdy ponizej 2giej kreski), potem wjezdzam na autostrade (jade powiedzmy 90km/h) i wskazowka oscyluje wokol 3 kreski +/- 3/4 podzialki.

 

Gdy jest cieplej (lato): wskazowka oscyluje miedzy 3 a 4 kreska, czasem unosi sie powyzej 4tej kreski. Nie pamietam zeby kiedykolwiek (a stalem juz w korku 1h w upale 35 stopni) mial tak, ze wskazowka podskoczyla do samej gory. Ale jak pisalem kiedys plyn chlodniczy lubi mi sie czasem zagotowac! :D Nie zauwazylem (ani nie uslyszalem) zeby mi sie kiedykolwiek wlaczyl wentylator chlodnicy.

 

Czy tak ma byc :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie widzę że macie problem z termostatami ! Postanowiłem opisać Wam moje doświadczenia z tym "urządzeniem" w mojej poprzedniej megance czyli w I i z dieslem pod maską. Ogólnie silniki te słabo się grzeją, ale pownego pięknego dnia termostat odmówił posłuszeństwa i wymieniłem go na nowy z tej firmy co Wy wernet i co ? To samo autko nadal się nie dogrzewało - pomyślałem jakiś felerny i kupiłem następny - praktycznie bez zmian. Po zakupie oryginalnego termostatu za cenę 4 szt termostatów z werneta problem zniknął. Od tego czasu straciłem zaufanie do tej firmy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Panowie mam podobny problem z temperaturą w moim sceniku. silnik 1.9 DTI RTX Posłużyłem się zdjęciem kolegi Prezesa aby wytłumaczyć problem. Obszar pomiędzy czerwonymi kropkami to obszar wahań wskazówki temperatury, są to dość znaczne wahania (wskazówka szybko się porusza) szczególnie przy zatrzymaniu i ruszeniu. Niebieska kropka to miejsce w którym wskazówka kiedyś była i nie wahała się...piszę kiedyś bo to auto moich rodziców i bardzo rzadko nim jeżdżę. Według mojego auta ten strasznie długo się nagrzewa trzeba przejechać z 7km, a w moim BMW po 2km mam prawidłową temp. ...sprawdzałem najpierw nagrzewa się mały obieg potem duży. nie wie czy to się uszkodził czujnik czy termostat, a może po prostu się mylę i w tym aucie jest wszystko ok. Jakie jest prawidłowe położenie wskazówki od temperatury?? Proszę o poradę

post-12838-1253031504_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia! Nigdy nie mierzyłem i nie ma termometru żeby to zmierzyć dokładnie.

Termostat zaczyna się otwierać przy 89 st C więc prawdopodobnie temp. będzie w okolicach 90-95 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tyle , że w benzynie bez upałów waha się po +/-3mm od poziomu. Między czerwonymi kropkami to zdecydowanie za niska temp. 2-3mm poniżej dolnej czerwonej to się ssanie wyłącza.

Zrób test : odpal rano na zimno, dolny wąż nie może się nagrzewać stopniowo od samego początku nagrzewania płynu. Mniej więcej 2mm nad górną czerwoną otwiera się termostat wtedy dolny wąż robi się ciepły a wskazówka szybko spada o 2mm, dalej powinna rosnąć do poziomu. W upał lub korki może rosnąć dalej tak 2mm przed kreske nad poziomem włącza sięwyntylator i opada na 1-2 mm nad poziom (do niebieskiej kropki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!