Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup meganki III


Cineos

Rekomendowane odpowiedzi

Wydzielono

 

Witam serdecznie.

 

Pierwszy post, ale jakże ważny. Kupuję mój pierwszy samochód. Budżet do 30tys. Wybór padł na hatchbacka, a subiektywnie ze względów wizualnych na m.in. na Megane III. Ma on służyć do jazdy po mieście. Weekendowa trasa 50km. Po ewentualnej przeprowadzce dojazdy do pracy także 50km dziennie. Liczę na około 10k km przebiegu rocznie. Moc samochodu powyżej 100KM. W związku z powyższym zdecydowałem się na benzynę (lub LPG już założone). Zależy mi na ekonomicznym spalaniu w moim rozumieniu do 10l/100km. Nie chcę kupić samochodu, który od razu będzie szedł do mechanika ze względu na słabą jakość podzespołów. Po przeczytaniu kilku tematów wybór miał paść na silnik 2.0 180KM.

 

Na innym forum użytkownik polecił mi ten dział, jako bazę ekspertów zajmujących się Megane'kami oraz sprawdzaniem ich stanu. W związku z tym proszę o ocenę jak prezentuje się poniższa oferta. Przyznam, że nie jest to może szczyt moich marzeń, ale postanowiłem szukać jak najbliżej mojego miejsca zamieszkania, a ta oferta jest w moim mieście. Samochód byłem dziś oglądać przed godziną 18, więc trzeba pojechać jeszcze raz. Na pierwszy rzut oka wszystko ładnie w środku. Małe zadrapania od strony pasażera gdzie wpinamy pas (odpryski na jednym ze zdjęć). Kosmetycznie malowany przedni zderzak i nadkole lewe. Wizualnie jednak jeszcze do kompleksowego obejrzenia.

 

Co do strony technicznej jednak jestem zielony. Opis wskazuje na kompleksowy serwis i wymiany (olej, tarcze, klocki, rozrząd). Na co jednak jeszcze szczególnie zwrócić uwagę lub dopytać.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-110km-salon-pl-1-wlasciciel-serwis-aso-dealer-renault-ID6yKDDf.html

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Nie piszemy o swoim zakupie auta w temacie innego użytkownika!!! Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kupić dobre auto dla siebie to trzeba ok.0,5 do 1 roku poszukiwań,

Każda wizyta związana z zakupem danego modelu, będzie dobrą lekcją na przyszłą wizytę ,

Ilu miał właścicieli ??

Ten Samochód zakupiony w naszym salonie jako nowy, od nowości w rękach jednej właścicielki - to duży plus

Czy jest bez wypadkowy?? bez kolizyjny ??

(Auto bez wypadkowe -to gwarancja bezpiecznej eksploatacji auta i jego niezawodności- brak korozji )

Domagać się w ramach ceny wymiany paska rozrządu, pompy wody, rolek, koło pasowe ,

Wymiana paska rozrządu silnik K4M - 16V oraz gwarancji na okres minimum 6 m-cy ,

Poczytać o zmiennych fazach rozrządu w tym silniku

 

-Cena u dilera jest cena do negocjacji

- Co ile była wymiana oleju ? jak co 30.000 km to trzeba przyjrzeć się;

a/ jakie są ciśnienia sprężania w cylindrach ?

b/ jakie ciśnienie oleju na gorącym silniku ?

c/ jaki olej był stosowany?

 

- czy komputer nie wykazuje błędów ?

- czy silnik równo pracuje ?

- czy auto dobrze się zbiera i jedzie prosto ?

 

- jaki stan tarcz hamulcowych, klocków ,opon?

- czy jest zestaw kół zimowych ? letnich?

- czy wszystko w aucie działa tak jak trzeba ?

- jaki stan płynu hamulcowego ? chłodzącego ?

- czy nie ma przedmuchów po zdjęciu korka wlewu oleju ??

- czy jest pełnosprawne koło zapasowe ??

 

-Podjechać na stacje diagnostyczną w celu kontroli podwozia, hamulców, świateł, analizy spalin

oraz czy nie ma śladów spawania i maskowania tej czynności ??

Polecam temat ;Auto Sprowadzone z Małym

Przebiegiem , To Auto Podejrzane oraz o parę słów po zakupie

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogłoszenia, samo dużo nie mówi. To co ja zauważam to niestety typowo Poland Edition. Może to szczegół ale zauważ że w tym aucie brakuje rączek wewnętrznych drzwi. Może pierdoła ale mnie to odrazu razi po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz zdjęcie nr.6 i 7 -są rączki

 

Mam wrażenie, że nie wiesz o czym mówisz. Powinny być zamontowane rączki pół okrągłe idące od podłokietnika w drzwiach przy sterowaniu lusterkami do góry. Mam takie u siebie ( import samodzielny DE ) więc nie wmówisz mi że widzisz tu jakieś rączki Rączka wewnętrzna

Edytowane przez Brzozowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zła oferta. Warto sprawdzić ten samochód u znajomego mechanika. Można uzyskać gwarancję od sprzedawcy na 1 rok, wtedy będzie Pan spokojniejszy. Ma dużo zrobione z bieżącej eksploatacji, co kosztuje nie mało. Cena jest trochę wyższa, ale można negocjować. Dwa komplety kół i zapas. Decyzję musisz podjąć sam. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja zauważam to niestety typowo Poland Edition. Może to szczegół ale zauważ że w tym aucie brakuje rączek wewnętrznych drzwi. Może pierdoła ale mnie to odrazu razi po oczach.

 

Powinny być zamontowane rączki pół okrągłe idące od podłokietnika w drzwiach przy sterowaniu lusterkami do góry.

 

Razi i jest mniej praktyczne od rączek, ale ja u siebie też nie mam takich rączek (auto kupione nowe). Tak jak piszesz - Poland Edition, ale da się żyć bez tego. Chodzi mi o to, że brak tych rączek nie świadczy o jakiejś podejrzanej historii auta.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przeciętna oferta , wcale dużo nie jest zrobione( wymiana oleju 150zł+ tylne hamulce z 500-600zł) , opony nowe są ale nikt nie napisał że letnie są w komplecie. Jedyny plus to możliwość wynegocjowania jakiejś gwarancji. Cena jak na auto które gdzieś tam już było lakierowane taka sobie. Parę miesięcy temu w podobnej cenie kupiłem swojego Grandtoura 2 lata młodszego w wersji 1.9dci dynamique+navi , też ma sprawdzony przegieg ale jest z importu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na początku.

Kosmetycznie malowany przedni zderzak i nadkole lewe. Naprawdę kosmetycznie bo widziałem zdjęcia przed tym. Malutkie rysy były. Na pewno bezwypadkowy/bezkolizyjny.

Nie ma kompletu kół letnich. Tylko nowe zimówki na felgach stalowych.

Jak widać w ogłoszeniu wymieniony rozrząd w 2015r. czyli przy 90tys. przebiegu. Jest pełen wgląd w serwis kiedy był na gwarancji (serwisowany własnie u tego dealera), potem już mniej sumiennie.

Możliwość negocjacji do 25tys.

3 miesiące gwarancji na silnik, skrzynię biegów.

O resztę będę pytał.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to przejdź się Meganką z tym silnikiem, ja jak Kupowałem nową to po przejechaniu jazdy testowej z tym motorem chciałem w ogóle zrezygnować z auta. Dopiero rada sprzedawcy aby pojeździć tce przekonała mnie do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wydzielenie tematu.

Niestety zanim dostałem kasę, samochód został sprzedany. Także poszukiwań ciąg dalszy. Województwo pomorskie i takie oferty:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-2011-1-6-110km-gaz-brc-jak-nowy-okazja-ID6yL3z5.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-polski-salon-jeden-wlasciciel-1-4-tce-ID6yLh5X.html

 

Coś na pierwszy rzut oka się rzuca nie tak? Oczywiście ruszę je obejrzeć na dniach.

Edytowane przez Cineos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!