Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niepoprawna konfiguracja kalkulatorów - CLIP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc.

Ostatnio po podłączeniu CLIP'a do MEGANE II PH I 1.5 dCi pokazał mi się komunikat: ,,Niepoprawnie skonfigurowane kalkulatory, skonfiguruj poprawnie a następnie ponownie wykonaj test sieci multipleksowej".

Program automatycznie wykrywa pojazd bez najmniejszych problemów, tylko bez typu skrzyni biegów (akurat w tym aucie. Piszę bo nie orientuję się czy jest to istotne, do tej pory w innych autach nie musiałem wybierać typu skrzyni, tylko wszystko automatycznie zostawało wykrywane). Po zidentyfikowaniu pojazdu wybieram typ skrzyni i wybieram test kalkulatorów, proces dochodzi do 100% po czym wyskakuje w/w komunikat o niepoprawnie skonfigurowanych kalkulatorach. Można je skonfigurować samodzielnie, a następnie wykonać ponownie test sieci multipleksowej. Okey tylko problem tkwi w tym, że nie wiem co może być niepoprawnie skonfigurowane. A tak na marginesie to podłączenie sondy do w/w auta skłonił mnie błąd CHECK FUEL FILTER (wcześniej błąd się nie zaświecał, od roku filtr bez miejsca na czujnik wody. Wiązka z czujnikiem odpowiednio zabezpieczona wisi luzem.)

Proszę o pomoc, co i jak ugryźć aby ewentualnie poprawnie skonfigurować.

Wszystkie sugestie mile widziane.

Z góry dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ skrzyni i numer naprawy wpisuje się ręcznie . A co do konfiguracji sieci to musisz przełączyć na tabelkę w której jest napisane jakie systemy są zapisane a jakie znalezione. Konfiguruję się w dwóch sterownikach jak się nie mylę. Dopisywałem do sieci multipkeksowej niedawno sterownik świateł Xenon i też miałem taki komunikat (tylko w ph2) bo w przed lifcie xenony inaczej działają. Sprawdź obecne systemy w tabelce po diagnostyce sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowane tematem i odpowiedź. Tak myślałem, że chodzi o tę konfigurację ale nie byłem pewny w 100%. Potwierdziłeś mnie w przeczuciach i tak właśnie postąpiłem. A na marginesie co do tego wykrywania skrzyni biegów to nie zawsze trzeba wybierać jej typ manualnie, zazwyczaj Sonda wykrywa mi automatycznie B)

Dla potomnych: problem został rozwiązany. :D

Wychodzi na to, że Ktoś kiedyś coś namieszał w konfiguracji sterowników w samochodzie :mad: Samochód eksploatuję od 7 Lat i nigdy nie podłączałem go do komputera bo nie było takiej potrzeby, tak więc kiedyś Ktoś "mieszał". Ale do rzeczy, rozwiązaniem problemu okazało się poprawienie konfiguracji sterownika Klimatyzacji... po zmianie Test wykonany jak najbardziej poprawnie. W załączniku dodaję screen'y owego problemu. Należało zmienić ustawienie z NIE na TAK oraz z BRAK na OBECNY.

 

Dodano: 15 lut 2017 - 20:28

Dodam jeszcze tylko, że problem rozwiązany również z w/w błędem CHECK FUEL FILTER. Przyczyną była poluzowana wtyczka przy czujniku. Błąd zgasł z wyświetlacza samoistnie, ale w komputerze oczywiście widniał.

post-89487-0-31861200-1487186457_thumb.png

post-89487-0-46972800-1487186477_thumb.png

post-89487-0-12596800-1487186489_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!