Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II Luxe Privilege z panoramicznym dachem.


plebsik95

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba podjechać, oglądnąć, przejechać się. Cena auta - nie jest ceną stałą.

Bardzo istotne ; to co ile był zmieniany olej?, czy silnik nie terkocze?, rozrząd z kołami KZFR jest sprawny.

Najkorzystniej jak auto ma jednego właściciela;

- co ile km była wymiana oleju,( jeżeli co 30.000 km, profilaktyczna kontrola panewek i ciśnienia oleju na gorącym silnika )

- jaki olej był stosowany

- czy komputer nie wykazuje błędów ,

- czy silnik równo pracuje ,

- nie ma niepokojących wycieków ,

- czy auto dobrze się zbiera i jedzie prosto ,

- jakie są ciśnienia sprężania w cylindrach (tego nie da się zamaskować ani ukryć ),

- ewentualnie; kontrola punktów bazowych nadwozia,

Warto zaznajomić się z tematami przyklejonymi na ; 1.6 benz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kupiony w Polsce, to nieźle wyposażony i cena też nienajniższa. Przebieg wygląda na autentyczny, bo dla znawców np. przycisk czerwony od klimy mało wytarty i jest jeszcze cewka sagema co przy tym przebiegu to jej chyba maksymalny okres wytrzymałości. Jak serwisowany to sprawdzisz po VINie bez problemu w ASO i w CEPIKU. Jak potwierdzisz przebieg (wg mnie będzie autentyczny) to została bezwypadkowość. Jak pojedziesz z dobrym miernikiem, to wszędzie musi być oryginalny lakier co miernik bez problemu udowodni. Na tylnych słupkach pod pokrywą wytarty lakier od pokrywy bagażnika, co jest normalne w tym modelu i na pewno przez ostatnie kilkanaście tyś km nie lakierowany. Martwi mnie tylko brak naklejek na tylnej części progów. Istnieje oczywiście wytłumaczenie, że po tylu latach zaczęły odchodzić (albo na początku produkcji ich nie naklejali) i właściciel esteta je odkleił. Dlatego w bezwypadkowość można uwierzyć po pomiarach lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wygląda na więcej.

Nie zgodzę się, mam megane II w takiej samej tapicerce, krajowy od nowości i ma obecnie 122kkm. I kierownica jest trochę bardziej wytarta, drążek od góry tak samo, ale od dołu z przodu drążek jest bardziej. Nie ma na zdjęciu fotela kierowcy z boku bo pewnie jest pęknięta skóra (mi pękła już skóra na boku jakieś 30kkm wcześniej - lekki nie jestem). Wg. mnie przebieg po dokładnym sprawdzeniu w ASO w CEPIKU okaże się prawdziwy. W CeEPIKU już od 2014 zbierają dane więc chociaż po tym będzie można sprawdzić ostatnie chociaż 2 lata. Wcześniej przez 7 lat był serwisowany w ASO więc też sprawdzisz czy to prawda (tak się zarzeka właściciel) to wyliczysz ile średnio powinien robić rocznie. Inaczej z bezwypadkowością tutaj bym posprawdzał dokładniej. Jeszcze z dziwniejszych rzeczy to daszek z głośnikiem od nawigacji lub telefonu. Też może w początkowym okresie tak montowali, ale wg mnie dziwne. Wiem, że instalacja pod telefon była robiona (mimo iż ktoś nie chciał telefonu), ale czy z głośnikiem to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!