Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek mocy w 1.9dci 130KM


rogtom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Megane III 1.9dci z 2012

Podczas przyspieszania pomiędzy 2600-3000 obrotów następuje wyraźny spadek mocy (obroty idą w górę) trwa to około 1 sekundy, później przyspiesza już normalnie silnik dostaje obciążenie obroty lekko przysiadają i przyspiesza.

 

Proszę o sugestie co to może być.

Edytowane przez rogtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, jazda po mieście? Zero problemów, bo mIII z 2012r ma wtryskiwacz w kolektorze wydechowym i wypala filtr nawet w mieście.

Ja bym sprawdził czy nie przycina się gruszka od turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda to tak pół na pół ale ostatnio fakt nie rozwijam wielkich prędkości, ponieważ wszędzie mam ograniczenia z powodu remontu dróg. A co do tej gruszki przy turbo to jak to sprawdzić i gdzie?

 

Dodam, że autko ma zmieniony program na 154fps i 352Nm, ale przez rok nic takiego się nie działo jak wymienione wyżej rzeczy

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do sprzęgła to nie było by tak, że w całym zakresie obrotów by mi się ślizgało? i na każdym biegu? Takie obiawy mam tylko na 4,5 i 6 biegu. Co do tankowania tankuję to bym wykluczył takie coś dzieje mi się od 2 miesięcy i zawsze tankuję na sprawdzonej stacji ze znanym logo (żeby nie robić kryptoreklamy). Od kiedy mam auto ani razu nie wyświetlił mi się komunikat o dopalaniu filtra a podobno jest

Edytowane przez rogtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2600-3000 obrotów następuje wyraźny spadek mocy (obroty idą w górę)

Typowy objaw ślizgającego się sprzęgła. Obroty w górę a pojazd nie przyśpiesza. Na niskich biegach z racji dużego przełożenia ten problem praktycznie nie występuje. Im wyższy bieg tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej przyczyną jest ślizgające się sprzęgło bo jak piszesz obroty idą do góry a auto nie przyspiesza tak jak powinno. Na wysokich biegach jest to bardziej odczuwalne bo siły działające na sprzęgło są po prostu większe. Nie słyszałem aby dpf dawał podobne objawy i na 99% to nie to. Taki błąd ślizgającego się sprzęgła powinien się zapisać więc po podpięciu Clipa będziesz maił potwierdzenie. Zresztą ogarnięty mechanik na jeździe próbnej będzie w stanie postawić diagnozę jeśli to faktycznie sprzęgło.

 

Dodano: 17 lut 2017 - 10:10

Do paliwa nic nie dolewaj, nie wolno tego robić.

Co do objawów, może sprzęgło już się kończyć, zwłaszcza ze piszesz ze masz zrobiony program

 

Właśnie mamy takie paliwo na naszych stacjach, że należy stosować DOBRE dedykowane dodatki tylko niekoniecznie olej 2T, który po pierwsze nie jest dodatkiem dedykowanym a po drugie zawiera składniki, które niekoniecznie pozytywnie wpływają na układ wtryskowy, co nie zmienia faktu, że 2T ma swoje zalety i bardzo wiele osób je stosuje z powodzeniem.

Edytowane przez tomek evo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy pytania:

 

1. Czy ze sprzęgłem wymieniać razem dwumasą?

2. Jakie opinie macie o regeneracji sprzęgła na podzespołach LUK i dwumasy? Dużo o tym czytałem i ludzie piszą, że jak dobrze zrobiona regeneracja to nie odbiega od oryginału a koszty to ok. 1/3 ceny.

3. Przy jakich przebiegach mniej więcej w MIII zużywa się dwumas i sprzęgło? Wiem, że zależy to od jazdy ale jakie są Wasze doświadczenia (Przebieg mojej MIII 180tys. i nie wiem czy było kiedyś coś robione w tym temacie ja użytkuję od 20tys.)

 

Posiada ktoś z Was sterowniki do CLIPA na win10? Clipa, program posiadam ale nie udało mi się zainstalować tego pod win 10 tylko na xp.

Edytowane przez rogtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!