Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od pewnego czasu po odpaleniu zimnego silnika wyskakuje mi komunikat "skontroluj układ wydechowy".

Do tej pory kasowałem usterkę zwykłym Elm327, najczęściej pojawiał się błąd P1485. Błąd pojawia się co 2-3 dni, niezależnie od długości trasy jaka przejeżdzam - 10km czy 200km.

Dziś pojawiły się kolejne błędy: b2aaa, p1484, p1496, p1485. Po ich uśnięciu przez kilka dni był spokój.

W załączniku scan z Torque, niestety nie mam czasu podjechać na Clipa, do tego błędy nie zawsze się pojawiają.

Auto przez cały zachowuje się normalnie, na autostradzie kręci pod 180 bez żadnych problemów.

 

Czy ktoś miał może podobny problem lub spotkał się powyższymi błędami? Proszę o poradę.

 

Dodano: 13 mar 2017 - 20:50

Poczytałem na zagranicznych forach Nissana i wychodzi na problem z przepustnicą na rurze wydechowej. Na chwile obecną WD40 załatwił sprawę.

Przy wymianie opon i oleju potraktuje zawór smarem miedziowym albo ceramicznym w płynie.

Edytowane przez dexterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby w silniku 1,5 w nowszych rocznikach zaczęli stosować "zimny" EGR? Był stosowany w silniku 1,6 dci i w nim przepustnica wydechu czasem szwankowała. Sprawdź czy faktycznie masz tę przepustnicę na rurze wydechowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepustnica jest.wyglada tak

http://www.skleprenaultwarszawa.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_d0fb29afb9fac6e725fnhgfrbfbd62af25aac.jpg

Nawet nie wiecie ile się trzeba namęczyć żeby rozpiąć kostkę jedną ręką :-)

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

 

Dodano: 17 kwi 2017 - 10:52

Miałem czas podjechać na Clipa. Diagnostyka pokazała zacinającą się przepustnicę powietrza wlotowego oraz totalnie zapieczony zawór i siłownik zaworu na rurze wydechowej. Czyszczenie + adaptacja załatwiły sprawę chociaż z zaworem rury nie było tak łatwo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

Problem powrócił. Czy ktoś z was znalazł skuteczny sposób poradzenia sobie z tą przepustnicą rury wydechowej bez jej wycinania lub zmiany na nową?

Edytowane przez dexterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!