Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 2,0Dci 150ps Uwaga!


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie każde.

2. Wszyscy widzieli ten link.

3. Ta z allegro już wisi od dłuższego czasu.

4. Kupujący powinien mieć głowę na karku i pilnować się, a nie wierzyć:

a) handlarzom

B) w takie (wybacz za określenie) wypociny.

W momencie, gdyby każdy miał sprawdzać kupowane auto w taki sposób jak radzisz, to byłoby od groma stacji diagnostycznych przeznaczonych dla przeglądów przedzakupowych, a przed każdym zakupem każdy by tam zostawiał kupę hajsu. Interes by się kręcił w najlepsze.

5. Auta były kręcone, są i będą, bo większość chce być oszukiwana i skąpi na wszystko grosza.

6. Skręcone auto to jeszcze nie porażka. Ważne jak było użytkowane i serwisowane, a także kto jeździł. Np. taka tapicerka pod człowiekiem o masie 130 kg wytrze się szybciej niż pod tym, który waży 60 kg. Silnik ma bardziej przekichane pod ciężką nogą, która od zimnego ciska ostro gaz.

Itd, itp.

Szukałem takiej Meganki, ale żadna nie była warta zainteresowania. Mam nadzieję, że i te powiszą jeszcze kilka miesięcy.

PS: sam kupiłem auto od handlarza sprowadzone auto z pełną historią, która zgadza się z tym, co mówi salon. I co? Auto nie było kręcone ani powypadkowe. Właśnie obaliłem Twoją teorię. Pozdrawiam.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn.Jak byś czytał ze zrozumieniem, to byś zrozumiał, że to nie moje teorie tylko ludzi którzy kupili takie auta. Ty jesteś wyjątkowy i dla Ciebie auto jest nie kręcone ani nie powypadkowe - jak bym słyszał tych z dobrej zmiany !!!!!!!!!

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ich VIN to wstaw tutaj. Jak ktoś będzie szukał przez google historii samochodu po VIN-e to mu to wyświetli.

Edytowane przez mireczek01
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz zmienić tok myślenia, bo właśnie podałem przykład, że nie każde auto, które jest sprowadzone zza granicy, musi mieć kręcony licznik. Także teoria obalona, nie możesz już tak pisać w swoich postach.

Twoje teorie co do ilości sprawdzanych części przed zakupem mijają się z celem, bo niekiedy (głównie w przypadku MII) testy kosztowałyby nawet 30% wartości auta. A bardzo dużo piszesz o MII. Gdzie tu logika?

Poza tym - podaj mi przykład w pw (aby nie spamować), kto na forum lub gdziekolwiek pisał, że trzeba wykonać takie testy przed zakupem auta za 8-15 tys. złotych.

Każdy powinien indywidualnie sprawdzić auto w necie (kradzione, bite, kręcone, składak, popowodziowe), potem wizualnie, namacalnie, zrobić dobrą rundkę po ulicach, sprawdzić działanie wszystkich funkcji, a ostatecznie pod względem mechanicznym oddać do diagnosty lub do ASO. Jeśli nie ma czasu lub ma daleko - zlecić to specjalnej firmie. Wierzenie w stereotypy, przesądy i przede wszystkim ślepe wierzenie w zdanie innych osób, kiedy nie wie się nawet, kto siedzi po drugiej stronie ekranu ani czym się zajmuje - nie prowadzi do niczego dobrego. Ani nie świadczy dobrze o człowieku. Polecanie rozbierania połowy auta lub silnika również.

Kończę O/T. Przepraszam adminów za wylewanie żali. :)

Btw, powinny być specjalne przypięte tematy: "Auto kręcone!", "Auto bite!", "Auto kręcone!", "Auto w fatalnym stanie!". Albo jeden zbiorczy. Powinno się tam podawać VIN, dowód w postaci zrzutu ekranu lub zdjęć i tak powinno to działać. Obecnie pojedyncze tematy bez VINów, tablic, dowodów etc. są mało wiarygodne. Równie dobrze może to być konkurencja (oczywiście nie oskarżam autora, bo nie mam tego na myśli), więc jakieś dowody warto wstawiać dla potomnych. Jest nieśmiertelny serwer na forum do wstawiania załączników, także miło byłoby zobaczyć, jakie są faktyczne przebiegi. :)

Edytowane przez Damn
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z ASO :

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6708799974

VF1KMSK0636671604

Ostatni przebieg jest wpisany dnia 26.08.2013 przy przebiegu 197 575 km

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-100-bezwypadkowy-2-0-diesel-150km-oplacony-ID6yKmql.html

VF1KMSK0637460010

Jedyna wizyta kwiecień 2013 283tys.km

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajac od tego gruzogówna jeszcze przód przeszczepiony ma

http://allegro.pl/show_item.php?item=6708799974

Po czym to poznałeś?

Ja to tylko zauważyłem, że fotel kierowcy mocno wypierdziany jest, kierownica i gałka zmiany biegów tak wypolerowane są, jak by auto miało ze 300 tys przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest z wersji przedliftowej, porównaj z tym z Kutna odnośnik 1

To ładnie nastukane kilometrów mają, ten ze Stargardu 4 lata temu 280 tys, to przed sprowadzeniem ze 400 było ? :notacrook:

14 tys za auto z tym silnikiem i w takim wyposażeniu ? Ile ono mogło kosztować handlarza ? 12 tys ?

Ale nie powiem, ten ze Stargardu wygląda zacnie i gdybym szukał auta, to bym go obejrzał

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda zderzak i lampy ksenon po roku 2006

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

https://imgxx.olx.pl/images_tablicapl/382989725_5_644x461_renault-megane-ii-kombi-19-dci-131-km-rok-prod-2006-mazowieckie.jpg

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

lub taki:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

https://imgxx.otomoto.pl/images_otomotopl/841693425_1_1080x720_initiale-paris-xenon-skora-panorama-alu-17-cali-19-dci-130-km-automat-gdansk.jpg

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

a tak wygląda przód przed 2005r z ksenonem

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://imgxx.sprzedajemy.pl/540x405_renault-megane-navi-xenon-skora-3569741.jpg

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

auto od paprykarza ze szczecina ma przyklejony przód od wersji przed 2005r

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Ale nie powiem, ten ze Stargardu wygląda zacnie i gdybym szukał auta, to bym go obejrzał

no bardzo fajnie :lol: taki gruzo-ulepik

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9 oraz pkt. 10 odnośnie dodawania zdjęć na forum.

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym aucie znalazłem też ciekawostkę na fotkach książki serwisowej.

Widać, że w ciągu jednego roku auto zrobiło 40 tys km pomiędzy przeglądami .

To taki hardcore , tym bardziej, że auto powinno być wtedy jeszcze na gwarancji.

Ciekawe jak to w ASO przeszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie generalizujcie, moja jest od handlarza i przebieg jest autentyczny. Od 2,5 roku nie wlozylem poza olejem, oponami i filtrami praktycznie nic. Z powazniejszych rzeczy to jedynie wymiana tulei wahacza i klopot z peszlem w tylnej klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!