Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpalanie, oraz olej w silniku i masło, olej przy cewce?


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, nie spodziewałem się. Ciekawe ile ten silikon wytrzyma. Co za dziwny silnik. Skoro był od megane 2 i nikt nie narzekał (jak na 1.5 dci)... Ale znając życie to pewnie "ulepszyli" coś dobrego i stąd takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja nie, zrobił mi to mechanik. On to uszczelniał (zapewne też lekko odkręcił i dokręcił śrubę. Na razie nic się nie dzieje i by tak pozostało. No to mi teraz zrobiłeś ćwieka ;/ Pokrywa nie była zdejmowana i nic z tych rzeczy. Tylko ciekawy jestem jakim silikonem to zrobił. Ale chyba nie jest tak aby zrobił to zwykłym, w warsztacie chyba mają takie coś. Kurde hmmm.

Czyli jak widzę niby silnik 1.6 polecany a ma swoje głupie mankamenty. To nie wiem czy 2.0 T nie było by lepsze ;/ Ale dzięki za info

 

Miałem przedtem 1.4 16V benzyna - silnik pancerny, nic się nie działo. 300 tys km i nic nie wymienione oprócz rozrusznika i sprzęgła. A teraz k..urde aby spod śruby ciekło i ona trzyma wałki. Nagle renault nie umie robić silników? Dobrze i tak, że nie naciąłem się na lagune 3 (a już oglądałem i miałem brać) ale w ostatniej chwili sprawdziłem co to za silnik i jakiej konstrukcji to 2.0 16v - nissan, tam to są dopiero cyrki.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest niekiedy problem z odpalaniem (rozrusznik kręci) ale tak jakby samochód nie dostawał dawki paliwa - ogólnie wygląda to na taki objaw ale czy tak jest nie wiem. Był samochód sprawdzany u mechanika i nic takiego się nie działo. Nie ma żadnych nieprawidłowości, sprawdzone też pod kompem. A to, ze aku jest do wymiany to chyba bzdura. Bo napięcie spada z 12.6V do 10,5 podczas odpalania a za chwilę w peugocie 307 1.6 beznyna + gaz odpalaliśmy to akumulator spadł do 9.6 - czyli jeszcze mniej a odpalił od strzała. Oczywiście w obu dwoch samochodach napięcie na akumulatorze zaraz wzrosło do odpowiedniego poziomu. Pytanie czy to nie za mały?

Ogólnie napisałem tez o tym na forum z lpg - i dostałem odpowiedź, że 1.6 tak mają i to jest opisane na forach ale poprosiłem o przykład do nie dostałem.

Aku 12v; 50Ah; 420A - może jest za mały czy co? Bo na allegro jak wpisałem akumulator megane 3 to są, ale o większych pojemnościach - 72Ah; 680A

Niby taki dobry silnik;/ Ale jak czytam forum to chyba nie tylko ja taki problem mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jakim stopniu by różnego rodzaju fora były zawalone postami w stylu: u mnie ok, nie mam problemów z moim silnikiem/samochodem. Na forum ludzie piszą jak mają jakiś problem stąd też można to tak widzieć.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podłączę się pod temat. Rano sprawdzałem olej na bagnecie pierwszy raz po zimie. Stan maksymalny. Na końcu bagnetu było trochę masła. Olej 5w40 Elf, wymieniony 07.2017, 12000 km temu. Auto w tygodniu jeździ bardzo krótkie odcinki, zwykle 2x1,5km. Nadrabia w weekendy i na wolnym. Chciałem zmienić olej w lipcu lub po około 15000 km. Zmieniać wcześniej czy jeździć? Płynu chłodzącego nie ubywa.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trochę masła- chociaż bardziej smalcu, bo białe (nie na końcu, ale ciut wyżej - 5-7cm). Zwaliłem to na niskie temperatury. Olej ten sam. interwał wymian częstszy. Ten typ tak ma.

Teraz zmienię olej na coś lepszego - pewnie Penrite, bo mam dystrybutora stosunkowo nie daleko.

 

 

Edit____

Ups. przegapiłem olej - mam już 11tyś.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie bardziej żółte. Było na końcu i ciut powyżej miarki. Chyba ze trzy małe kulki/gluty. Dodam, że nie mam LPG. Może wymienię olej na majówkę. Będzie czas bo mam wolne 30.04, a żona do pracy na dyżur podobnie jak 4.05. Tak dobrze mają nauczyciele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!