Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik bierze olej 1l/1000km


Arek_L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zakupiłem Fluence z 2012 roku od dealera w Gdańsku, dokładnie od Plichty. Auto miało przebieg 124 tys. km. Problem pojawił się po przejechaniu 3 tys. Komputer pokazał informację o stanie oleju, sprawdziłem na bagnecie było min. Dolałem litr oleju, po przejechaniu kolejnego tys ponowna sytuacja. Taka sytuacja pojawiła się dwukrotnie, przed oddaniem na serwis. Dodam, że auto na gwarancji 3 m-c. Zgłosiłem usterkę do dealera. Auto przyjęli na serwis, ale po oględzinach silnika nie stwierdzili żadnego wycieku. Co może być przyczyną takiego zużycia oleju? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek_L a sam sprawdzałeś czy jest wyciek? Te silnik mają to do siebie że się pocą i/lub mają wycieki spod pokrywy zaworów. Sam miałem ten problem przy 40 tyś. km ale zrobili z tym porządek w Aso i póki co odpukać jest okay.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go ktoś katował i nie dbał o interwały olejowe to możesz mieć pierścienie na tłokach do roboty lub uszczelniacze olejowe zaworów ale to by dymił. Gdzieś na pewno ucieka albo go spala albo musi być wyciek. Ewentualnie uszczelka pod głowicą ale to zauważyłbyś olej w płynie chłodniczym. Te silniki raczej nie mają z tym problemu także sam jestem ciekawy jak będzie diagnoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebastian_wifi Stwierdzili to na serwisie u dealera jak go oddałem na gwarancje, i podlono później drugi raz u Zdunka w Gda. Został również przeprowadzona analiza spalin, oczywiście na moją prośbę, wyniki pokazały że na wolnych obrotach jest przekroczona norma (wynik 103 ppm). Serwis nadal twierdzi, że nie mają podstawy aby się bardziej zagłębiać nad silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak twierdzą, dla to też jest dziwne. Dorzucam foto z analizy spalin, może to coś pomoże.

 

Dodano: 25 lut 2017 - 09:54

.

 

Dodano: 25 lut 2017 - 09:57

Tamto zdjęcie jest przy obrotach 2,5tys. A to teraz na wolnych obrotach, ewidentnie widać przekroczenie normy.

post-98577-0-12436400-1488012814_thumb.jpg

post-98577-0-97101700-1488013051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 16V nie powinien mieć problemów ze spalaniem oleju. Wiem że niektórzy kupując samochód na 2-3 lata bagatelizują wymianę oleju dla oszczędności. Kolega niestety kupił takie dobite Clio dCi, które od lat nie miało wymienianego oleju. Skończyło się generalnym remontem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jottar, Owszem wiem, że jest małe przekroczenie, ale olej gdzieś ucieka. Samochód na zimnym silniku nie kopci i silnik jest suchy.

Czy można jakoś sprawdzić (nie otwierając głowicy) czy olej ucieka przez pierścienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!