Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawieszone radio, dziwne zwisy przy aktywnym Bluetooth oraz kilka innych problemów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może na wstępie (jako, że to mój pierwszy post) to się przywitam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Renault Megane 3 1.6 110KM z 2009 roku. Jest to w sumie moje pierwsze Renault - wcześniej dostałem po ojcu Scenica (ph II), ale z racji na mój młody wiek (26 lat) zacząłem przeżywać w tym samochodzie kryzys wieku średniego. I nic do niego nie miałem (za wyjątkiem silnika - 1.5 dCi) - po prostu nie mój gust. Renault jednak spodobało mi się na tyle, że już za swoje kupiłem wspomniany wyżej model. Ważny dla mnie element wyposażenia to bluetooth, który niestety mnie tutaj lekko zawodzi. Na początku wydawało się super - podłączyłem, rozpoznał, muzyka i google maps działało. Nawet odbieranie rozmów działało, ale okazało się, że mikrofon działa od telefonu, a nie od samochodu (jeśli taki istnieje, ale wydaje mi się, że samochód jest w niego wyposażony, ponieważ mogę w samochodzie stworzyć kontakt z wyborem głosowym), a po skończonej rozmowie siadał mi dźwięk. Zwaliłem to oczywiście na Androida, dlatego zawołałem kolegę, który połączył się swoim telefonem. Przebiegło to gładko do momentu, gdy odpaliłem opcję aktualizacji kontaktów - telefon zawiesił się podczas pobierania kontaktów (których i tak by pewnie nie pobrał - tak, jak w przypadku mojego telefonu). Radio się wyłączyło i nie chce wstać. To jest więc mój pierwszy problem - czy odpięcie akumulatora go podniesie? czy istnieje inny, szybszy sposób?. Drugi problem to komunikacja z nowymi telefonami - czy też macie takie problemy, jak ja? czy istnieje w miarę świeża aktualizacja radia, która pomogłaby mi z tymi problemami? warto na to tracić pieniądze w ASO? Ostatni problem to fakt, że gdy telefon jest podpięty do radia przez BT, to podczas słuchania zwykłego radia, telefon jest co chwilę rozłączany i podłączany. Panel kontrolny radia (przyciski) w tym momencie zaczyna migać, radio przestaje na chwilę działać. Dzieje się tak co minutę. To wina softu, zepsutego radia, czy jeszcze czegoś innego? Przed napisaniem postu szukałem trochę informacji w internecie, ale większość sugeruje spotkanie z ASO (szczególnie na anglojęzycznych forach to zalecają). Ja niestety mam samochód po gwarancji - nie boję się wydać kilkuset złotych, ale nie chcę tego robić na marne, jeśli okaże się, że problem leży gdzieś obok radia, a nie w samym radiu i mi ASO każe wymieniać całą jednostkę... spotkał się ktoś z problemami podobnymi do moich?

Aha, radio to standardowe Arkamsys 3D Sound, żadnego GPS i monitorka kolorowego. Wersja pamiętam że była X8.X, niestety nie pamiętam dokładnie i nie mogę teraz tego sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od aktualizacj softu, który jest najczęściej źródłem problemów. Nic innego za bardzo nie można zrobić. W dziale Download masz listę obsługiwanych telefonów w danej wersji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc w obsłudze forum :) a na problem z zawieszonym radiem masz jakiś sposób? wyjęcie aku tutaj wydaje się najbardziej oczywiste, ale może jest jakaś kombinacja resetująca? dodatkowo obawiam się trochę, ponieważ nie mam kodu do radia, ale z przeczytanych dyskusji widzę, że kod chyba nie jest tutaj potrzebny, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drugi telefon zawiesił mi radio :D

Ogólnie książka telefoniczna nie jest dostępna. Jedyne, co można zrobić to "aktualizacja". Aktualizacja u mnie nie dawała nic, aktualizacja u kolegi zabiła mi radio. Próbowałem programem "bluetooth file transfer" (bo to działało we wpisach sprzed X lat na androidzie 2.x), ale też nie pomogło - ten program ma opcję wysyłania kontaktów do drugiego urządzenia. Niby się łączył z meganką, przesyłał coś, ale na koniec rzucało błędem. Zauważyłem, że numery z książki samochodu rzeczywiście wybierają numer, ale pozostaje kwestia mikrofonu - android traktuje samochód jako tylko głośnik, dlatego mikrofon jest wbudowany od telefonu - ludzie mają kłopot ze zrozumieniem mnie. Może to konfiguracja androida, może samochodu - po zresetowaniu radia się dowiem to dam znać, chociaż jeśli chodzi o konfigurację telefonu to wielu opcji tam nie ma i wszystkie przejrzałem (mam Xiaomi Redmi Note 2 Pro, więc android z nakładką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

I jak, odpięcie aku pomogło "zresetować" radio, które uruchomiło się potem ponownie? Pytam, bo nie chcę na darmo odpinać aku, skoro w ogóle to nie pomaga (radio i tak traci chyba zasilanie po minucie od zamknięcia auta).

 

Pytam, bo wczoraj, po roku normalnego parowania z tabletem zamontowanym na stałe, radio nagle złapało zwiechę. Jego wyłączenie było możliwe tylko poprzez otwarcie drzwi przy wyłączonym silniku. Od tamtej pory klops, nie chce się w ogóle włączyć, nie reaguje na żaden przycisk ani próbę włożenia płyty (nie wciąga jej). Na ekranie cały czas świeci tylko napis "Renault", czyli radio jest wyłączone...

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!