Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z uruchamianiem czy to wina akumulatora ?


megane1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, od pewnego czasu mam problem podczas odpalania swojej meganki 2.0 16v 134 KM. ]]

Problem podobny trochę do tego ale nie do końca.

Mój odnośnik

Losowe podejście do samochodu wciskam przycisk start/stop auto odpala wszystko chodzi ok.

Podchodzę inny razem do auta chcę odpalić wciskam przycisk start/stop silnik odpala obroty trzymają się na poziomie 700 ale rozrusznik nadal kręci (silnik chodzi) lecz nie zapalają się zegary. W momencie dodania gazu zegary się zapalają i rozrusznik się wyłącza.

Czy to może być wina akumulatora ? Napięcie podczas odpalania spada poniżej 10v a przy wyłączonym silniku wynosi 12.4v.

Czujnik temperatury cieczy oraz położenia wału są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze prawidłowe napięcie (12,4V) świadczy o dobrym stanie akumulatora, dobrze by było podjechać gdzieś gdzie ci go sprawdzą.

Najprościej zamień się na jakiś czas z kimś na akumulatory z kimś kto ma dobry aku i nie ma problemów.

Obroty od razu po odpaleniu w pozycji 700 to za mało, powinno być coś około 1000/1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik jest zimny to mam takie obroty na poziomie 1200. Ja opisałem sytuację na ciepłym silniku. :)

Przed chwilą udało mi się trafić, że akurat podczas mierzenia akumulatora zapaliłem silnik i stało się to co opisałem wyżej (czyli silnik odpalony a rozrusznik kręci dalej a zegary się nie zapalają) napięcie na akumulatorze wtedy wynosiło 11V. Jednak czy to nie wina rozrusznika który w tym momencie cały czas kręcił ?

Sam już nie wiem co o tym myśleć.

W ogóle na jakiej zasadzie działa przycisk start/stop po czym rozrusznik wie kiedy przestać kręcić ?

 

edit:

Udało mi się to nagrać link:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w tym zielony to lepiej jedź do dobrego elektryka, sam to możesz narobić więcej szkód niż pożytku.

Nie wyłączanie rozrusznika może powodować kilka problemów, przeważnie to jest zawieszający się bendix, ale może też być zwarcie na przewodach do rozrusznika, innym problemem może być moduł sterujący/przekaźnik załączeniem bendiksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jaki masz bendix/rozrusznik. Najlepiej jak wymontujesz go to się dokładnie dowiesz jaki masz typ rozrusznika/bendixa. Ale jak już go wymontujesz to warto mu przeprowadzić profilaktyczną regenerację.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tym zadaniem poradzi sobie każdy elektromechanik ? czy trzeba się udać do jakiegoś większego specjalisty ? może orientujecie się też jakie są koszta wymiany?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poradzi sobie z tym jakiś elektromechanik - to już zależy od konkretnej osoby.

Jak sam go wymontujesz to możesz poszukać warsztatu w swojej okolicy co regeneruje rozruszniki/alternatory. Kwestia czy sam będziesz w stanie go wymontować i zamontować - chyba najtańsze wyjście. Mechanik zawoła kasę za wyjęcie i zamontowanie, dodatkowo doliczy koszt regeneracji rozrusznika...

Kwestia czy namierzyłeś już problem czy nie?

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie do czego udało mi się dojść to to, że jak odłączę jedną cewkę nie zależnie którą uzyskam właśnie taki efekt jak na filmie, dziwne podczas jazdy nie ma żadnych szarpań itd. Świece też są nowe.

Czy jest możliwe, że np raz na jakiś czas jest za mały prąd rozruchowy i dla tego tak się dzieje ? szczerze wątpienia, że to coś z akumulatorem :(

to nie jest wina akumulatora dzisiaj zamieniłem na inny. :( Przeważnie ten problem występuje gdy silnik się nagrzeję do normalnej temperatury pracy. Zostawię samochód na np 30 minut podchodzę chcę odpalić i prawie na 100 % zapali w taki dziwny sposób.

a może regulator napięcia w momencie odpalania daję za małe napięcie i rozrusznik dalej kręci ? :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich chyba udało mi się rozwiązać problem. Tydzień temu wyczyściłem przepustnice i do tej pory objaw nie wystąpił. Proponuję też sprawdzić szczelność rury która idzie od filtra powietrza do przepustnicy. U mnie była bardzo lekko przykręcona. Pozdrawiam może komuś ta informacja się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!