Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

obroty skaczą do 2000


pawelb5913

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje Renault z 2000r z silnikiem 1,9 dti ma dziwne objawy. Jakiś czas temu silnik po porannym odpaleniu (bez problemowym) pracując na postoju np 10 minut gasł i nie mógł odpalić, trzeba było czekać około półtorej godz i już było dobrze, można było jeździć i jeździć i nic złego się nie działo aż do następnego poranka. Zdarzało się też tak że silnik nie gasł ale obroty szalały, skakały do 2 tys i spadały do 900, przy tym tłumik wyrzucał sadzę, spore ilości. Tak działo się na początku lutego, w kolejnych dniach chwyciły całodobowe mrozy i problem ustąpił, wszystko było w porządku ale od kilku dni przez całą dobę jest temperatura dodatnia i problem powrócił :( Dziś rano chcąc jechać do pracy znowu to samo. Odpalił bez problemu ale po chwili znowu obroty szalały. Prze gazowałem go i podjąłem decyzję że jadę, co będzie. I jazda przebiegała w porządku.

Komputer był podłączany, nic konkretnego nie pokazuje. Jedyny błąd to czujnik stopu. Podobno są dwa czujniki jeden od świateł a drugi współpracuje z silnikiem ale majster mówi że wątpi w to że to ten czujnik odpowiada za to co się dzieje. Oczywiście u mechanika nic się nie dzieje złego. Nawet samochód pozostawiony wieczorem u mechanika, rankiem zachowywał się dobrze. Mechanik : jeździć aż się zepsuje, wtedy namierzymy to co jest zepsute. Ale może ktoś miał taką przygodę.

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!