Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0TCe 180km POMOCY


DawidNrw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem szczęśliwym posiadaczem megane 3 2.0 TCE w kombi z 2009 roku. Jak to po zakupie najczęściej bywa trzeba wymienić kilka rzeczy takich jak:

Rozrząd kompletny, filtr paliwa, oleju, powietrza (nie wiem czy kabinowy, myślę że tak bo sprawa groszowa) i oczywiście wszystkie płyny

Sprawa wygląda następująco mieszkam w Niemczech i za części mnie tutaj wyjdzie mega drogo więc postanowiłem okupic się w Polsce na stronach internetowych z częściami. Moje pytanie jest w jakie celowac firmy jeśli chodzi o filtry bosch, mann czy coś innego?? Jaki będzie odpowiedni rozrząd do tego auta i olej do silnika najlepiej zalecany przez producenta

Serdecznie pozdrawiam

DawidNrw!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości najlepiej kupuj oryginały Renault. Większość części jest niewiele droższych niż zamienniki (oczywiście nie jakieś chińskie). Rozrząd czy filtry dopasują Ci w każdym sklepie po VIN-e. A olej to ELF 5W-40 najczęściej.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pasi, generalnie ma spełniać normę RENAULT RN0710, najlepiej wymieniać nie rzadziej niż co 15tyś km. Razem z rozrządem standardowo pompa wody. Ja bym wymienił jeszcze pasek akcesoriów i rolki (mi zaczął hałasować po 60tyś). W tym silniku niesprawny pasek akcesoriów lubi wkręcić się w rozrząd. Samo Renault zaleca wymianę co 6 lat lub 120 tyś. km. Podobnie wygląda sprawa z kołem pasowym. No i świece co 60 tyś. Jak wymieniałem w Polsce w ASO to rabat na części był co najmniej 40% na samochód z tego rocznika, więc cena wychodziła praktycznie jak bym kupił gdzieś samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!