Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą?


Marek38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem prawdopodobnie uszczelka pod głowicą ale nie jestem pewny.Od dłuższego czasu ubywało płynu ale to były ilości śladowe i może sprawa nie bardzo związana z tematem. Wczoraj odpaliłem silnik i poczułem delikatnie szarpnięcie. Wyłączyłem stacyjkę i poszedłem sprawdzić co się stało i czy jest płyn chłodniczy. No i zobaczyłem mokre od oleju pod tym elementem silnika do którego przykręcony jest kolektor wylotowy.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.10 - odnośnie dodawania zdjęć na forum. -Prezes

 

Moje pytanie brzmi: czy to uszczelka pod głowicą padła? Czy też coś innego? Silnik 1,4 8 V 1999 rok E7J 626. I jeśli uszczelka to czy istnieje tutorial do jej wymiany?

Dodam ze po całym zdarzeniu zaobserwowałem że przed przekręceniem stacyjki pojawiła się kreseczka na wyświetlaczu informująca że ubyło oleju. Dolałem płynu chł. do zbiorniczka. Po czym ubyło płynu a przybyło oleju. Chodzi mi o to że po przekręceniu kluczyka znowu pokazuje olej ok. Pojawiło się ostatnie kółeczko.

post-37064-0-33271500-1487535879_thumb.jpg post-37064-0-80444600-1487535914_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wskazań z wyświetlacza to w ogóle się tym nie sugeruj. W mojej poprzedniej megance czasem ten wskaźnik po odpaleniu auta migał i same kreseczki pokazywał, znaczy się oleju nie ma, a to była oczywiście nieprawda. Co do fotki to wygląda to niestety na uszczelkę pod głowicą. Płyn chłodniczy nie jest tłusty, nie ma takich plamek pływających? Natomiast co do wymiany samodzielnej to pamiętaj, że jeśli już chcesz to robić to i tak powinieneś głowicę do planowania oddać.

Obserwuj ten płyn chłodniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybki odzew.

Płynu chłodniczego cały czas niestety ubywa.

A czy słyszałeś kolego o tutorialu wymiany uszczelki pod głowicą?

Edytowane przez Marek38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz o tym zbyt dużego pojęcia to lepiej chyba jechać do mechanika. Przy wymianie uszczelki na pewno i tak idzie rozrząd też do wymiany, bo nie zakłada się starego paska ponownie, a więc i pompę wody nową warto. Do tego otwierając już to wszystko warto ocenić chociażby stan zaworów, gniazd zaworowych i ogólnie przyjrzeć się temu wszystkiemu czy nie wymienić czegoś jeszcze, co by potem nie robić dwa razy. Do tego szpilki powinno się na pewno nowe dać, ponoć się wyciągają.

W kwestii tego planowania głowicy to nie wiem, kiedyś słyszałem, że niektórzy mechanicy po rozebraniu oceniają czy trzeba planować czy nie. Moje osobiste zdanie jest, że nie warto ryzykować i robić bez planowania, ale niczego nikomu nie sugeruję. U mnie głowica była planowana, 60zł to tylko kosztowało. Dwa lata jeździłem tym autem jeszcze od wymiany i nic złego się nie działo.

O tutorialu wymiany nic nie wiem, przejrzyj dobrze forum, ale na dziale download nie przypominam sobie czegoś takiego. Na pewno Ci nie pomogę bo za to akurat wolałem nie zabierać się sam ;)

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście nad filtrem oleju. Natomiast pod uszczelką kolektora wylotowego w miejscu łączenia głowicy z dolną częścią silnika.

 

Dodano: 27 lut 2017 - 19:19

Czy 800 złotych za wymianę uszczelki pod głowicą i planowanie głowicy to dużo? Co sądzicie? Mechanik czy magik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej Megance wymiana uszczelki pod głowicą połączona była z planowaniem, nowymi szpilkami, nowym rozrządem (nie pamiętam już czy z pompą wody), nowym filtrem oleju, olejem i świeżym płynem chłodzącym oraz nową uszczelką pod pokrywą zaworów. Części kosztowały mnie coś w granicach 500zł, robił to akurat znajomy, więc robocizna to kupienie paru piwek, ale ponoć około 250zł. W cenie części miałem planowanie głowicy, robiła to inna firma. Także porównaj sobie, naprawa na podzespołach nie z najniższej, ale i nie z najwyższej półki.

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko dla orłów

 

Witajcie jestem po wymianie uszczelki pod głowicą plus wymiana sprzęgła i uszczelnienie. Jak mi powiedział mechanik. Niestety mija tydzień z rury wydechowej po prze gazowaniu napierdziela woda z rury wydechowej. Ubywa również płynu chłodzącego ze zbiorniczka wyrównawczego. Diagnoza to źle złożona uszczelka pod głowicą. Bo skąd by leciało. Czyli czeka mnie reklamacja. I mam wrażenie ze silnik czasem tak szarpnie na jałowym. Fachowiec wspomniał również coś ze miałem rozrząd przestawiony o jeden ząbek. Tylko się zastanawiam czy przypadkiem to oni nie przestawili rozrządu. I tal się tłumaczą. Zapłaciłem uwaga 1200 złotych! A silnik zaczął walić wodą z rury wydechowej. Raz do niego podjechałem i pokazuję co leci z rury wydechowej. Powiedział że to trzeba silnik wygrzać w trasie. Radźcie panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było przyczyną przedostawania się płynu chłodzącego do cylindrów, wiesz??

Na czym polegała naprawa ?

Było planowanie głowicy ? ocena stanu gniazd i zaworów ? uszczelniaczy zaworowych?? szczelności głowicy ?

Mechanik -to wielka DUP. Można przez jego niewiedzę załatwić pierścienie, cylindry.

Reklamować jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś to z wymianą sprzęgła plus simmeringu jak rozumiem, to cena nie taka straszna w sumie. Ale nie bardzo rozumiem, stwierdził, że źle założona uszczelka i Cię olał sugerując przegonienie samochodu? :blink:

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!